Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Sklep Bachus - Veneto

 

Veneto to region winiarski w północno-wschodnich Włoszech, który należy do pierwszej trójki regionów winiarskich Włoch, górując nad innymi zarówno pod względem ilości jak i jakości win. Region leży w sercu dawnej weneckiej republiki la Serenissima, która do 1866 roku była częścią Austro-Węgier.

Geograficznie region możemy podzielić na dwie części: część północną, ze wzgórzami i pogórzem Alp oraz część nizinną, bardziej żyzną, na południu i południowym-wschodzie. Najlepsze winnice znajdują się na granicy między tymi dwoma częściami, u podnóża wzniesień, gdzie dobry drenaż gleby i korzystny klimat stwarzają optymalne warunki do uprawy winorośli. Klimat w Veneto jest ciepły, łagodny, o śródziemnomorskim charakterze wokół jeziora Garda, chłodniejszy w części górzystej na północy i znów cieplejszy w miarę zbliżania się do wybrzeża Adriatyku. Veneto posida 22 apelacje D.O.C. Do największych apelacji tu i w całym kraju należą Valpolicella i Soave.

- Valpolicella to rejon pełen dolin, wyżłobionych przez rzeczki płynące z północy na południe, co odbija się w nazwie wina z tego terenu (Valpolicella znaczy dolina wielu piwnic). Uprawia się tu głównie winogrona Corvina, Rondinella, Molinara oraz wiele innych.

- Okręg Soave leży u stóp Monte Lessini i tu powstają, łagodne wina Soave. Najważniejszym szczepem w tym winie jest miejscowa Garganega; przepisy dopuszczają też domieszki Chardonnay, Pinot Bianco i Trebbiano. Inne apelacje znajdujące się w obrębie Veneto to: Bardolino, D.O.C. Bianco di Custoza, D.O.C. Bagnoli di Sopra, D.O.C. Colli Euganei, D.O.C. Breganze oraz D.O.C. Prosecco di Conegliano-Valdobbiadene. Warto wspomnieć,że ostania apelacja to królestwo win musujących ze szczepu Prosecco.

 

Veneto plantatorzy są jednymi z najbardziej zmodernizowanych we Włoszech. Podczas gdy większość "klasycznych" win z tego obszaru są oparte na rodzimych odmian winorośli, takich jak Glera (dawniej Prosecco) i Verduzzo , wysoki popyt na wina Veneto w europejskich i amerykańskich rynkach ocynkowane regionu producentów do eksperymentowania z Cabernet Sauvignon , Chardonnay i odmian Pinot. Zobacz Wina:  http://www.bachus-wina.pl/?wina-wloskie,47

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE