Giramonte Frescobaldi Wina Grand Durhene ChampagneWina ChardonnayWina z Nowej ZelandiiWino WinaBachus Wina o WinieMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyAberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWino na lato

Sklep Bachus - Veneto

 

Veneto to region winiarski w północno-wschodnich Włoszech, który należy do pierwszej trójki regionów winiarskich Włoch, górując nad innymi zarówno pod względem ilości jak i jakości win. Region leży w sercu dawnej weneckiej republiki la Serenissima, która do 1866 roku była częścią Austro-Węgier.

Geograficznie region możemy podzielić na dwie części: część północną, ze wzgórzami i pogórzem Alp oraz część nizinną, bardziej żyzną, na południu i południowym-wschodzie. Najlepsze winnice znajdują się na granicy między tymi dwoma częściami, u podnóża wzniesień, gdzie dobry drenaż gleby i korzystny klimat stwarzają optymalne warunki do uprawy winorośli. Klimat w Veneto jest ciepły, łagodny, o śródziemnomorskim charakterze wokół jeziora Garda, chłodniejszy w części górzystej na północy i znów cieplejszy w miarę zbliżania się do wybrzeża Adriatyku. Veneto posida 22 apelacje D.O.C. Do największych apelacji tu i w całym kraju należą Valpolicella i Soave.

- Valpolicella to rejon pełen dolin, wyżłobionych przez rzeczki płynące z północy na południe, co odbija się w nazwie wina z tego terenu (Valpolicella znaczy dolina wielu piwnic). Uprawia się tu głównie winogrona Corvina, Rondinella, Molinara oraz wiele innych.

- Okręg Soave leży u stóp Monte Lessini i tu powstają, łagodne wina Soave. Najważniejszym szczepem w tym winie jest miejscowa Garganega; przepisy dopuszczają też domieszki Chardonnay, Pinot Bianco i Trebbiano. Inne apelacje znajdujące się w obrębie Veneto to: Bardolino, D.O.C. Bianco di Custoza, D.O.C. Bagnoli di Sopra, D.O.C. Colli Euganei, D.O.C. Breganze oraz D.O.C. Prosecco di Conegliano-Valdobbiadene. Warto wspomnieć,że ostania apelacja to królestwo win musujących ze szczepu Prosecco.

 

Veneto plantatorzy są jednymi z najbardziej zmodernizowanych we Włoszech. Podczas gdy większość "klasycznych" win z tego obszaru są oparte na rodzimych odmian winorośli, takich jak Glera (dawniej Prosecco) i Verduzzo , wysoki popyt na wina Veneto w europejskich i amerykańskich rynkach ocynkowane regionu producentów do eksperymentowania z Cabernet Sauvignon , Chardonnay i odmian Pinot. Zobacz Wina:  http://www.bachus-wina.pl/?wina-wloskie,47

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.