Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Warenghem Armorik Whisky Bretanii
    Warenghem Armorik Whisky Bretanii

Sklep Bachus - Warenghem Armorik Whisky Bretanii

 

 

 

 

 

 

 

 

Warenghem Armorik Whisky Bretanii - region w północno-zachodniej Francji, położony na Półwyspie Bretońskim, nad Oceanem Atlantyckim. Rodzina Warenghemów mieszka tu w Lannion od końca XIX wieku. Leon Warenghem założył destylarnię w centrum miasta. Wkrótce dom Warenghem Whisky stał się znany z ducha doprawionego 35 ziołami, "Eliksirem d'Armorique". Ten ziołowy likier jest obecnie zaokrąglony z whisky. Różne gatunki jagodowe i likiery owocowe zostały wkrótce dodane do szerokiej gamy destylarni Wareghem, która została przejęta przez syna Henryka w 1919 roku. W 1967 roku Yves Leizour stał się udziałowcem i menedżerem rodzinnej firmy Warenghem, która należała do Paul-Henri w trzecim pokoleniu. Destylarnia Warenghem Whisky przeniosła się na obrzeża i stale poszerzała swój zasięg. W 1983 roku syn Yves Leizour, Gilles Leizour, wyszkolony chemik, przejął kierownictwo firmy rodzinnej. Zasłużył na stworzenie Chouchen Melmor, słynnego aquavitu z bretońskiego miodu pitnego. Wraz z rozwojem pierwszej whisky Breton , Gilles wkroczył na nieznane terytorium. Swoją wiedzę i inspirację zdobył dzięki podróżom do szkockich przyjaciół. W 1987 roku wydano pierwszą whisky typu blended; w 1988 r. pojawiła się pierwsza whisky typu single malt Armorik. Po sukcesie we Francji, Wareghem Distillery rozpoczęła dystrybucję międzynarodową w 2010 roku i od tej pory odnosi sukcesy na międzynarodowej scenie whisky. David Roussier jest teraz dyrektorem wykonawczym Warenghem Company, która nadal jest własnością rodziny, a na czele stoi Gilles Leizour. Warenghem Whisky w decydujący sposób przyczynił się do opracowania i ustanowienia chronionej nazwy pochodzenia "Whisky Breton". Warenghem ma doskonałe warunki do produkcji Whisky, morze, słone powietrze, szalejące burze, deszcz - idealne warunki do produkcji i dojrzewania whisky. Woda używana w destylarni Wareghem jest o bardzo niskiej zawartości wapnia. Jest filtrowany przez lata na skałach granitowych wybrzeża Bretanii, a następnie wydobywany z głębokości 100 metrów. Francuski słód jęczmienny stosuje się do single malt Armorik. Pszenica do produkcji whisky zbożowej do mieszanek pochodzi z Bretanii. Ziarno dostarczane jest w pełni słodowane, ale jest mielone w gorzelni.

 

 

Armorik Whisky Blended whisky -  Breizh wykonane z 50% ziaren i 50% słodu lub pierwsza whisky Breton, WB, z 75% zboża i 25% słodu są wciąż integralnymi składnikami standardowego zakresu Warenghem. Międzynarodowym sukcesem i uznaniem są Single Maltańskie Armorik. Standardowy asortyment obejmuje:

Armorik Edition Originale: pierwszy single malt Breton. Dojrzewa w beczkach po bourbonie, które nadają mu pikantne, lekko drzewne, owocowe i słodowe nuty.

Armorik Classic: Ten jeden słód z sherry i beczek po Bourbonie jest jednym z kamieni węgielnych destylarni Wareghem. Owocowe aromaty, ziarna i przyprawy przyczyniają się do pełnego, złożonego smaku.

Armorik Sherry Finish: Po dojrzewaniu w beczkach po burbonie, ten pojedynczy słód jest wykończony w beczkach po sherry, co daje pełne nuty suchych owoców, które wchodzą w interakcje z ziarnem, drewnem i korzennymi aromatami.

 

Armorik Double Matured: Po kilku latach dojrzewania w beczkach dębowych Breton, whisky dalej dojrzewa w beczkach po sherry. Świeże drewno nadaje temu Armorikowi szczególny korzenny i drzewny aromat, któremu towarzyszą cytrusowe nuty, jabłka, toffi, miód i ziarna.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE