Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
wino

Sklep Bachus - Whisky

Whisky zwana woda życia. Whisky to trunek powstały z destylacji zacieru zbożowego i poddawany dojrzewaniu w drewnianych dębowych beczkach. Whisky obecnie produkowane jest w wielu krajch, np.: Whisky Irlandzka, Whisky Szkocka, Whisky Amerykańska, Whisky Kanadyjska, Whisky Japońska, Whisky Tajlandzka, Unikaty Whisky, Whisky Angielska, Whisky Francuska, Whisky Indyjska, Whisky Islandzka, Whisky Szwajcarska, Whisky Szwedzka, Whisky Tajwańska, Whisky Tasmańska, Whisky Walijska, Whisky Włoska, Niezależni Rozlewniczy, Whisky Blended, Whisky Single Malt...

Pochodzenie Whisky uznane jest rodem z Irlandii, tam mnisi pędzili trunek znany jako aqua vitae (gaelicka nazwa uisge beatha jest tłumaczeniem z łaciny) już w VII wieku. Pierwsza Whisky to mikstura uzyskiwana poprzez destylację produktów fermentacji owoców i używana wyłącznie do celów leczniczych jako: środek przedłużający życie. Whisky została przyznana dla św. Patryka jako pomysłodawcy stworzenia wody życia Whisky. W XVII wieku zaczęto używać formy uiskie, następnie w 1715 roku przyznano nazwę Whisky, a w 1736 roku Whisky. W IX wieku, mnisi przetransportowali z Irlandii Whisky uznawane jako lekarstwo do Szkocji. W połowie XVI wieku wodę życia uznano trunkiem i na przełomie XVII i XVIII nałożono wysokie podatki na produkcję Whisky w Irlandii i Szkocji. Ta sytuacja spowodowała szybką drogę ku nielegalnej produkcji Whisky w myśl utrzymania tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie produkcji Whisky. Legalnie produkowane Whisky w Irlandii i Szkocji trunek był przeznaczony przede wszystkim na eksport. W 1823 zmniejszono podatki z uwagi na klęskę filoksery, która spustoszyła francuskie winnice w latach 80. To spowodowało spadek produkcji koniaku i tu otworzyły się wielkie drzwi na świat dla Whisky. Na miejsce koniaku weszła Whisky i do dziś dnia utrzymuje znaczną część rynku. Wzrost produkcji i wejście na nowe rynki spowodowały, że coraz większy udział miała whisky kupażowana (blended). Whisky mocno wzmocniła swoją pozycję na świecie aż do wprowadzenia Prohibicji w USA w latach 20. Prohibicja zachwiała rynkiem Whisky. Irlandzkie Whisky produkowane głównie na rynek amerykański straciło głównego odbiorcę a producenci licznie plajtowali. Whisky Szkockie też odczuło skutki Prohibicji w USA lecz na mniejszą skalę niż Irlandzkie Whisky. Z chwilą zniesienia Prohibicji w USA w 1933 na rynek amerykański weszły głównie wytwórnie szkockie Whisky. Mocne osłabienie Whisky irlandzkiej powoli odżywało może dlatego, że rozwój wielkiej produkcji na skalę przemysłową został w Irlandii zahamowany.

Whisky znana na całym świecie faworyzuje wśród alkoholi mocnych, nic dziwnego że coraz to więcej jest odbiorców a producentów z roku na rok przybywa. Whisky jest produkowana w wielu krajach w zastosowaniu wielu metod stosując odmienne standardy jakości powstaje wiele gatunków trunku. Whisky ze względu na kraj pochodzenia możemy podzielić na te najważniejsze:

Whisky Szkockie najbardziej popularne Whisky świata, produkowane tylko i wyłącznie w Szkocji utrzymując standardy 100% słodu jęczmiennego (single malt) lub mieszane z whisky z innych zbóż (blended), dojrzewające w używanych, dębowych beczkach przynajmniej przez okres trzech lat. Najpopularniejsze gatunki single Malt whisky: Whisky Laphroaig, WhiskyArdbeg, Whisky The Balvenie, Whisky Glenmorangie, Whisky Glenfiddich. Najpopularniejsze blendy to: Whisky Grant's, Whisky Johnnie Walker, Whisky Teacher's, Whisky The Famous Grouse, Whisky Chivas Regal.

Whiskey Amerykańskie produkowane wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, zarówno z kukurydzy, jak i żyta, pszenicy oraz jęczmiennego słodu, dojrzewające w nowych, dębowych beczkach przez co najmniej dwa lata. Whisky Amerykańskie dzielą się na Burbony (produkowane w hrabstwie Bourbon w stanie Kentucky), Tennessee Whiskey (Tennessee), oraz pomniejsze regiony (New Orleans, Ohio, Pennsylvania). Popularne gatunki: Whiskey Jim Beam, Whiskey Elijah Craig, Whiskey Wild Turkey, Whiskey Maker's Mark, Whiskey Jack Daniel's (Tennessee Whiskey).

Whisky Irlandzkie znane z zapoczątkowania wody życia czyli Whiskey, produkowane w Irlandii wyłącznie z jęczmienia i jego słodu, dojrzewające przez co najmniej trzy lata i następnie podlega trzykrotnej destylacji.

Najpopularniejsze Whiskey Irlandzkie produkowane przez Irish Distillers to: Whiskey Jameson, Whiskey Powers, Whiskey Tullamore Dew, Whiskey Midleton Very Rare, Whiskey Redbreast, Whiskey Paddy.

Oraz Whiskey Bushmills produkowany przez Old Bushmills Distillery.

Whisky Japońskie odwzorowuje produkcję whisky szkockiej, produkowana w Japonii od 1924 roku. Whisky Japońska zainicjowała na rynku globalnym za pośrednictwem dwóch trunków: Whisky Nikka, Whisky Yamazaki (Suntory). Dzięki wysokim ocenom Whisky Japońskie mocno wzmocniło swoją pozycję na rynku światowym wśród koneserów Whisky.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE