Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
wino

Sklep Bachus - Wina a Zdrowie

Wino a zdrowie, czeto zadajemy sobie tego typu pytanie. Wino może być elementem naszej diety, w tym samym stopniu co pieczywo i nabiał. Wino  posiada pewne cechy pozytywnie wpływające na zdrowie, pod warunkiem, że jest spożywane w umiarkowanych ilościach. Wino składa się z ponad tysiąca substancji, większość tych składników, takich jak witaminy i minerały, pochodzi z samych winogron, podczas gdy inne, takie jak etanol i gliceryna, powstają podczas procesu produkcji wina. Jeszcze inne, takie jak cukier i witamina C, zostają częściowo lub całkowicie usunięte. Przez stulecia wino postrzegano produkt luksusowy i jako lekarstwo. Wino aby spełniało właściwości korzystne dla zdrowia, zalecane jest umiarkowane spożycie to dwa do czterech kieliszków wina dziennie, w zależności od masy ciała. Ważnym czynnikiem jest także płeć. Po wypiciu takiej samej ilości wina ważąca kobieta 55kg będzie miała wyższą zawartość alkoholu niż mężczyzna ważący 100kg. Ważne, aby pić wino regularnie. Zalecane 2 – 4  kieliszki dziennie mają być wynikiem dobrym wpływem na nasze zdrowie. Powstrzymywanie się od picia wina w trakcie tygodnia i nadrabianie w weekend nie jest polecane. Najważniejsze wino powinno się pić do posiłku, a nie na pusty żołądek.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE