Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
wino

Sklep Bachus - Wino czerwone

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czerwone wino zostało sfermentowane po raz pierwszy na terenach Gruzji i Iranu w 5700r. p.n.e. Wino czerwone sklasyfikowane ze względu na barwę posiada kolor w różnych odcieniach czerwieni (purpurowy, rubinowy, ceglasty, wiśniowy, czarnoczerwony). Wino czerwone produkuje się je z ciemnych winogron nazywanymi potocznie czarnymi. Najbardziej znane odymiany ciemnych winogron: Syrah, Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir, Malbec, Carmenere, Tempranillo, Nebbiolo, Negroamaro, Nero d'avola, Primitivo, Sangiovese, Cabernet franc, Carignan ….

 

Przy produkcji wina czerwonego należy zgnieść winogrona, aby umożliwić dostęp moszczu do skórek, które są źródłem czerwonego koloru w winie. Obecnie stosuje się w większości zastosowanie mechanicznie (prasa) lub za pomocą maceracji węglowej. Procedura ta polega na wstępnym fermentowaniu całych, niezgniecionych winogron. Powstający dwutlenek węgla wpływa na rozerwanie winogron i doprowadzenie do dostępu moszczu do skórek winogronowych. Dalsza fermentacja bez względu na sposób miażdżenia gron odbywa się tak samo w obu metodach. Głównym  podziałem wina czerwonego jest podział na wino suche wytrawne i słodkie. Wina Suche czerwone wina zawierają niższe ilości cukru, podczas gdy wina słodkie posiadają go więcej.

 

Czerwone Wino a Zdrowie najnowsze badania uświadamiają że nie bez powodu wino uznawano za lekarstwo. Czerwone winogrona bogate w błonnik a w szczególności Tempranollo praktykowane przy winach Rioja, mają znaczny wpływ na zmniejszenie cholesterolu, czyli czerwone wino chroni serce. Polifenole znajdujące się w winach  czerwonych  bogatych w przeciwutleniacze, mogą zwiększyć elastyczność naczyń krwionośnych. Zapobiegają także krzepnięciu krwi. Resweratrol znajdujący się w skórkach czerwonych winogron ma wpływ podczas regulacji poziomu cukru we krwi. Resweratol stymuluje wydzielanie insuliny i aktywuje białko, które nie dopuszcza do nagłych skoków poziomu cukru we krwi. Czerwone wino na nowotwory, potrafi zatrzymywać namnażanie komórek nowotworowych. Wino czerwone na Alzheimera ponieważ Resweratrol hamuje rozwój białka o nazwie beta-amyloid. Czerwone wino na schudnięcie, lampka czerwonego wina dziennie w niedużej ilości pozwala przekazać do naszego organizmu Piceatannol suplement który ma wpływ na powikłania otyłości u otyłych. Pamiętajmy że Piceatannol nie wykazywał silnej zdolności wyszczuplającej, ale ograniczył kilka komplikacji związanych z otyłością.

Wino czerwone obecnie znane jest na całym świecie i uprawy sięgają prawie każdego regionu. Wina czerwone są wielkością różnorodnych odmian winorośli i środowiska w jakim powstają. Poniżej prezentujemy Wina czerwone półwytrawne, Wina czerwone wytrawne, Wina czerwone półsłodkie, Wina czerwone słodkie

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE