Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
wino
  • Wino jakościowe
    Wino jakościowe

Sklep Bachus - Wino jakościowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wina jakościowe na etykiecie wina przekazują informacje odnośnie pochodzenia wina, czyli nazwa producenta, nazwa wina, adres winnicy, nazwa apelacji, rocznik wina, pojemność wina, zawartość alkoholu w winie. W zależności od pochodzenia wina wygląda to podobnie jak na przykładach poniżej.

 

Wina jakościowe z Francja obejmują określenie apelacji to Appellation d’origine Contrôlée, w skrócie AOC, przy czym na butelce w miejscu słowa d’origine wpisuje się nazwę własną apelacji (np: Appellation Bordeaux Contrôlée). System apelacji we Francji jest jednostopniowy. W granicach szerszej apelacji powinny znajdować się wyszczególnione mniejsze apelacje posługujące się własną nazwą. Na etykiecie wina z Francji trzeba wiedzieć, że Pauillac jest niewielką, należącą do światowej elity apelacją w ramach wielkiej apelacji Bordeaux.

 

Wina jakościowe z Włoch obejmują określenie apelacji dwustopniowej, Denominazione di Origine Controllata (DOC) i zastrzeżoną dla najlepszych apelacji Denominazione Di Origine Controllata e Garantita (DOCG). Występują też wina garażowe wysokiej klasy otrzymują apelację DOC z uwagi iż nie zachowują ustalonych standardów.

 

Wina jakościowe z Hiszpanii do niedawna system hiszpański był dwustopniowy i dzielił się na Denominacion d’Origen (DO) i Denominacion de Origen Calificada (DOCa). W ruku 2007 r. dołączono DOCa win z Ribera del Duero. Nowe regulacje wprowadzają też wyższy stopień Vinos de Pagos, dla win z pojedynczych posiadłości reprezentujących konsekwentnie najwyższą jakość.

 

Wina jakościowe z Niemiec system odnosi się bardziej do samego wina, niż regionu jego pochodzenia. Teoretycznie wina jakościowe dzielą się na dwa rodzaje:

Qualitätswein bestimmter Anbaugebiete (QbA) - w praktyce wina średniej jakości, do których można w sposób kontrolowany dodawać cukier (w zależności od regionu i szczepu) Qualitätswein mit Prädikat(QmP) - wina jakościowe pierwszej kategorii niewymagające dodatku cukru. Rozróżnia się następujące kategorie QmP w zależności od zawartości cukru w gronach w chwili zbioru:

Kabinett (słodkie i wytrawne) Spätlese (słodkie i wytrawne),

Auslese (przeważnie słodkie, b. rzadko wytrawne) Beerenauslese [BA] (słodkie)

Trockenbeerenauslese [TBA] (b. słodkie)

Eiswein (wino lodowe z zamarzniętych winogron

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE