Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
wino
  • Wino organiczne
    Wino organiczne

Sklep Bachus - Wino organiczne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wino organiczne inaczej wino biologiczne. Pojęcie to odnosi się raczej do sposobu uprawy winorośli niż do produkcji czy samego wina. Aby uzyskać wina organiczne już od samego początky należy utrzymywać szereg ścisłych zasad. W pierwszym etapie sadzi się winorośl, następnie pielęgnuje, chroni przed chorobami i szkodnikami a następnie zbiory winogron do produkcji wina organicznego. Różnica w uprawie metodą biologiczną polega w głównej mierze na tym, że nie stosuje w tym procesie środków chemicznych do ochrony przed chorobami, grzybami, pleśniami i szkodnikami. Zamiast chemii używa metod nazywanych konwencjonalnymi. Organicznie wina, zastrzegają że uprawa winorośli zakłada zakaz stosowania wszelkich środków chemicznych. Cechuje ją szczególny szacunek do ziemi. Zgodnie z zasadami takiej uprawy w winnicy powinny być stosowane środki pochodzenia roślinnego bądź zwierzęcego (organicznego). Aby przekształcić zwykłą winnicę w winnicę biologiczną potrzeba co najmniej 3 lata. Uprawa taka jest ściśle kontrolowana przez niezależne organizacje. Jedną z najważniejszych jest Ecocert, która przyznaje swój certyfikat. Organiczne wina powstają po ścisłej selekcji poddając tylko zdrowe grona. Praktycznie winogrona zbierane są ręcznie i podlegają dodatkowej selekcji. Ograniczona jest również wydajność winnicy. Zazwyczaj przekłada się to bezpośrednio na finalną cenę wyprodukowanego wina. Często konsumentom wina wydaje się, że wino biologiczne jest pozbawione siarczynów a tym samym jest zdrowsze. W winach organicznych też stosuje się siarkę lecz w minimalnych ilościach.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE