Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
wino

Sklep Bachus - Wino Spokojne

 

 

 

 

 

 

 

Wino spokojne

Wina dzielimy też na spokojne i musujące. Wino spokojne, często nazywane wino ciche. Przeciwieństwo wina mniej lub bardziej musującego; bez bąbelków, czyli wino niezawierające dwutlenku węgla (CO2); wino spokojne, ale zawierające CO2, uważa się za wino ze skazą; technicznie wino o ciśnieniu nie większym niż 0,5 atm; nazwa często stosowana w odniesieniu do win bazowych wykorzystywanych do produkcji win musujących. Wina musujące mogą powstawać w wyniku zastosowania metody tradycyjnej (wtórnej fermentacji w butelce), fermentacji w szczelnie zamkniętych kadziach (tzw. metoda Charmata) albo w wyniku saturacji, czyli nasycenia wina dwutlenkiem węgla (metoda stosowana tylko przy pośrednich gatunkach wina). Szampan to wino musujące powstające wyłącznie w Szampanii, we Francji w wyniku wtórnej fermentacji w butelce. We Włoszech na wina musujące mówi się spumante (frizzante to wino bardzo delikatnie musujące; po fr. pétillant), w Niemczech sekt, w wielu rejonach Francji używa się nazw mousseux lub crémant. Do win spokojnych zaliczamy wina, delikatnie musuj ace, perliste, mineralne typu Vinho Verde. Wino spokojne dobrze czuje się w kieliszku w którym ma sporo powietrza, gdyż może wówczas rozwinąć swój bukiet. Wina musujące natomiast nie pijemy dla zapachu tylko dla smaku i widowiskowych bąbelków, które widać jak unoszą się do góry właśnie w pełnym i wysokim kieliszku.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE