Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Xarel·lo
    Xarel·lo

Sklep Bachus - Xarel·lo

 

 

 

 

 

 

 

Xarel·lo znany nam szczep winogron najczęściej używany do win musujących Cava. Doskonale uprawia się w klimacie śródziemnomorskim. Zagłębie szczepu Xarel·lo to Katalonia centrum wina Musujących Cava. Winorośl odmiany Xarel·lo znajduje najlepsze warunki upraw na żyznych glebach i głębokich podłożach, na wysokości od 0 do 400 metrów n.p.m. Xarel·lo zalicza się do głównych szczepów białych uprawianych w apelacjach DO Alella, DO Penedés, DO Costers del Segre, DO Tarragona, DO Binissalem, DO Pla i Llevant oraz oczywiście w DO Cava. Grona szczepu Xarel-lo posiadają mocno zwarte ze sobą, sferyczne owoce. Skórka jest gruba i ma charakterystyczny, delikatnie słodkawy smak. Szczep Xarel·lo pozwala uzyskać wina z zaznaczoną kwasowością, mocną budową, z dobrym poziomem alkoholu. Wina uzyskujemy średnio aromatyczne dominują w nich wyraźne nuty owocowe (zielone jabłko, gruszka, morele, agrest, cytryna, grejpfrut) oraz elementy korzenno ziołowe. Szczep Xarel·lo bardzo dobrze sprawdza się w kupażach, podnosząc kwasowość win oraz nadając im więcej ciała. Wina z szczepu Xarel·lo spokojnie mogą konkurować z odmianowymi Verdejo z D.O. Rueda , Albarino z D.O. Rias Baixas.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE