Giramonte Frescobaldi Wina Grand Durhene ChampagneWina ChardonnayWina z Nowej ZelandiiWino WinaBachus Wina o WinieMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyAberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWino na lato
  • Zinfandel
    Zinfandel

Sklep Bachus - Zinfandel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zinfandel (znany również jako Primitivo ) to odmiana o ciemnej skórce winorośli . Zinfandel uprawiany jest w ponad 10 procentach kalifornijskich winnic . Analiza DNA wykazała, że ​​jest genetycznie odpowiednikiem chorwackich winogron Crljenak Kaštelanski i Tribidrag , a także odmiany Primitivo tradycyjnie uprawianej w Apulii, gdzie została wprowadzona w XVIII wieku. Zinfandel w połowie XIX wieku trafił do Stanów Zjednoczonych, który prawdopodobnie ma austriackie pochodzenie. Winogrona Zinfandel zazwyczaj produkują mocne czerwone wino , chociaż w Stanach Zjednoczonych półsłodkie wino różowe ( białe ) o nazwie White Zinfandel ma sześciokrotnie wyższą sprzedaż niż czerwone wino. Wysoka zawartość cukru w ​​winogronach może być poddana fermentacji do poziomu alkoholu przekraczającego 15 procent. Smak czerwonego wina zależy od dojrzałości winogron, z których jest zrobiony. W winach z chłodniejszych obszarów dominują aromaty czerwonych owoców jagodowych, takie jak malina, podczas gdy jeżyny , anyż i nuty pieprzowe są częstsze w winach wytwarzanych w cieplejszych regionach oraz w winach wytworzonych z wcześniej dojrzewającego klonu Primitivo.

 

 

 

 

 

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.