Offley LBV Port

100,00 zł
Brutto
9996 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Słodkie
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Porto Offley LBV Port

 

Kraj: Portugalia

Region: Porto

Szczepy: Tinta Roriz / Touriga Franca / Touriga Nacional

Winemaker: Luís Sottomayor

Rodzaj: czerwone, słodkie

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 20.5%

 

Intensywny, czerwono-rubinowy kolor, aromaty dojrzałych, czerwonych owoców, z nutami pieprzu, cedru i cygar, na podniebieniu doskonała struktura i pełne ciało, dojrzałe, czerwone owoce i świetnie zintegrowana kwasowość, długi finisz. Fermentacja w kadziach ze stali szlachetnej, przerwana po 3 dniach przez dodanie Aguardente, portugalskiego destylatu z winogron. Kompozycja win z jednego rocznika, dojrzewanie w dębowych beczkach przez 4 lata. Sugestie kulinarne: Idealne jako samodzielne rozwiązanie lub jako dodatek do serów, deserów bogatych w czekoladę i tart z czerwonych jagód lub owoców leśnych.

bk2

Notatki Sommelier Bachus Wina

Port Offley LBV Port został wyprodukowany zgodnie z tradycyjnymi metodami wina Porto. Winogrona zbierano ręcznie w optymalnym punkcie dojrzałości. Fermentacja, która miała miejsce po tłoczeniu kadzi ze stali nierdzewnej, została należycie przerwana trzeciego dnia przez dodanie brandy, spirytusu winogronowego. Powstałe wina są naturalnie słodkie i złożone, ciemne i pełne o bogatej aromatycznej gęstości. Partie win zgodne ze stylem Offley Porto LBV zostały przetransportowane do tradycyjnych piwnic w Vila Nova de Gaia, gdzie leżakowały przez 4 lata w dębowych beczkach, w idealnych warunkach temperatury i wilgotności. Zrównoważona i stopniowa ewolucja tych win była przedmiotem stałej uwagi ze strony zespołu winiarskiego Offley, który stworzył ostateczną mieszankę po żmudnej degustacji i ocenie poszczególnych partii.

Wino Porto Offley LBV Port ujawnia intensywny czerwono-rubinowy kolor i złożone aromaty, bogate w przyprawy, takie jak pieprz i goździki, z dębowymi nutami pudełek cygar i cedru, a także dojrzałymi czerwonymi jagodami. Na podniebieniu odsłania delikatne ciało i strukturę, dobrze zintegrowaną kwasowość z dojrzałymi czerwonymi owocami i wyjątkowo przedłużonym, bujnym finiszem. Butelkowany jest w przyciemnionym szkle z długim naturalnym korkiem, zapewniającym odpowiednie warunki do starzenia się butelek, o ile jest przechowywany na boku i w stałej temperaturze między 16ºC – 18 ° C. Jest gotowy do natychmiastowego spożycia i nie wymaga dekantacji. Jednakże naturalny osad powstanie, jeśli wino pozostawia się na kolejne lata, w takim przypadku zaleca się dekantację. Służy od 16ºC do 18ºC.

Recenzje i nagrody:

. 17 punktów w Wine Great Picks;

. 16 punktów w magazynie wina;

. Srebrny medal Concours Mondial de Bruxelles 2016 (inne roczniki);

. Grand Gold medal Mundus Vini 2016 (Other Vintage);

. Złoty medal Vinalies Internationales 2016 (Other Vintage);

. Srebrny medal Concours Mondial de Bruxelles 2018 (inne roczniki);

. Srebrny medal Decanter World Wine Awards 2018 (Other Vintage);

. Srebrny Znakomity medal Międzynarodowy konkurs wina i napojów spirytusowych 2018 (inny rocznik);

. Złoty medal International Wine Challenge 2018 (Other Vintage);

. Regional Trophy Decanter World Wine Awards 2017 (Other Vintage);

. Brązowy Medal International Wine & Spirit Competition 2017 (Other Vintage);

. Wyróżniony International Wine Challenge 2017 (inny rocznik);

. Złoty medal Trophy International Wine Challenge 2016 (Other Vintage).

Offley LBV Port - Opinie klientów

Dodaj opinię

Offley LBV Port

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 295 opinii w serwisie Google
Polecam ten sklep od zawsze. Słyszę od znajomych że w tym roku jest to odkrycie, a przecież działają od lat z winami. Faktycznie lekko skryty za innymi sklepami. Ważne jest na pewno to że jak już dotrzesz do winiarni ucieszysz spojrzenie przeglądając cały świat u stóp. Doskonała, absolutnie... profesjonalna obsługa. Buziaki. ( więcej )
Anna Janopwska
Znają się na winach jak mało kto. To nie opowieści wyjęte z tekstu magazyn wino. Próbują dużo wina i to pozwala im dobrze polecać wina. Znam chłopaków nie od dziś. Zazdroszczę winiarze, restauratorzy i sportowcy. Tak to można żyć.
Ryszard Czajka
Znam dużo sklepów z winami, jednak jesteście stworzeni dla mnie. Możliwe że to zbieg okoliczności że wina które wam samuraja mi też. Niech tak zostanie. Lubię Was bardzo.
Karolina Bartoszewicz
Szkoda tylko, że nikt od wielu prób połączeń nie ma chęci odebrać telefonu
Mona Suf