Boscarelli Sotto Casa Nobile di Montepulciano DOCG

224,00 zł
Brutto
99 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Boscarelli Sotto Casa Nobile di Montepulciano DOCG

 

Kraj: Włochy

Region: Toskania

Apelacja: Montepulciano DOCG

Producent: Poderi Boscarelli

Szczep: 85% Sangiovese, 5% Cabernet Sauvignon, 10%  Merlot

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,5 %

 

Sotto Casa Vino Nobile di Montepulciano Riserva DOCG z winnicy Boscarelli uzyskuje się dzięki zbilansowanej mieszance winogron Sangiovese na 85% i winogron Merlot i Cabernet Sauvignon odpowiednio na 15%. Winorośl znajduje się w rejonie Montepulciano, idealnym siedlisku, w którym można się rozwijać dzięki sprzyjającym warunkom klimatycznym i szczególnej strukturze gleby, bogatej w glinę i wapień. Winnica ta przez lata dostarczała wina o wyjątkowej jakości, tworzone z pasją i poświęceniem. Produkcja „Sotto Casa Riserva” Vino Nobile di Montepulciano rozpoczyna się od zbiorów przeprowadzanych tylko wtedy, gdy winogrona są w pełni dojrzałe. Po krótkiej fermentacji następuje dłuższy okres dojrzewania w beczkach z dębu francuskiego i slawońskiego, przed starzeniem w butelce.  bk17

 

„Charyzmatyczny nos z owocami i przyprawami; zwarte ciało, eleganckie w każdym szczególe, umiejętnie rozmieszczone drobnoziarniste taniny, pochlebna kwasowość, końcowy owocowy i długi. Umiejętna interpretacja rocznika”. VINUM

 

„Czarne wiśnie, orzechy włoskie i nuty orzecha laskowego i drzewa sandałowego. Średnie ciało, mocne i kremowe taniny oraz soczyste wykończenie. JAMES SSAK

 

„Dzikie ziołowe i gliniaste nuty ziemi otaczają rdzeń śliwkowych smaków w tej muskularnej czerwieni. Żelazne, sangwinowe i przyprawowe akcenty dodają głębi, gdy gra się na mocnym, ciągnącym finiszu. Sangiovese, Merlot i Cabernet Sauvignon”. WINA WINA

 

 

 

 

„Historia rozpoczęła się w 1962 roku od marzenia założyciela Egidio Corradiego o wyprodukowaniu szlachetnego wina, które uwydatnia aromaty i smaki jego ojczyzny, jednocześnie nadając mu ukochaną przez niego elegancję.

 

Urodził się w starej rodzinie Poliziana w regionie Montepulciano na wsi Siena, później ukończył studia z ekonomii i biznesu. Większość życia spędził pracując jako międzynarodowy broker w Genui i Mediolanie.

 

Ale jego nieskończona pasja do wina i głęboka znajomość rodzinnego regionu skłoniły go do zakupu dwóch na wpół opuszczonych małych gospodarstw w Cervognano w Montepulciano, oszałamiającym zakątku starej etruskiej Toskanii. Starożytne gleby były od dawna uprawiane w tradycyjny sposób z różnymi rocznymi uprawami i małymi winnicami.

 

Marzenie i wizja Egidio zostały przyjęte i ożywione przez jego córkę Paolę i jej męża Ippolito De Ferrari. Kierowani ich silną determinacją i poświęceniem, założyli Poderi Boscarelli w latach 60-tych. Rozwój, który nastąpił później, przywrócił życie odwiecznej posiadłości rolniczej, ponieważ Paola i Ippolito zasadzili swoje pierwsze wyspecjalizowane winnice w gęstości 3500 roślin na hektar. Zbudowali także pierwszą winnicę, remontując i adaptując stare stajnie.

 

Pierwotny duch posiadłości przeszedł teraz na trzecie pokolenie rodziny. Każdego dnia Luca i Nicolò De Ferrari, synowie Paoli i Ippolito, wnoszą tę samą pasję do produkcji wina, pracując nad nasyceniem każdej butelki aromatami i smakami, które kochał i których poszukiwał dziadek Egidio. Luca i Nicolò ponownie wybierają i przesadzają winnice, które nadal wyrażają zapachy i zakres cech niesamowitej ziemi, która je pielęgnuje.

 

Tak intensywne przywiązywanie wagi do praktyk uprawowych i stopniowe przesadzanie, rozpoczęte pod koniec lat 80., zaowocowało łącznie 22 hektarami winnic o średniej gęstości od 6000 do 7000 roślin na hektar. Każda roślina produkuje około 1 kg winogron.”

Boscarelli Sotto Casa Nobile di Montepulciano DOCG - Opinie klientów

Dodaj opinię

Boscarelli Sotto Casa Nobile di Montepulciano DOCG

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 223 opinii w serwisie Google
Kocham Wina a zaczęło się od tych, które polecacie. Ostatnio nabyłam Flor de Pingus wino o wyraźnie żywym, rubinowym kolorze. Nos jest czysty i rozwijając się, wykazuje średnio intensywne aromaty cedru, wanilii, czekolady, ciemnych śliwek, ciemnych wiśni, lukrecji i anyżu. Podniebienie jest... gładkie z aksamitną treścią i średnią kwasowością...ma miękkie taniny i wysoką zawartość alkoholu. Finisz jest długi i pełny z towarzyszącym smakiem cedru, wanilii, ciemnych śliwek, ciemnych wiśni i lukrecji. Jak tu się nie zakochać podpowiedzcie... ( więcej )
Marta Kozioł
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad
OK Duży wybór, profesjonalna i fachowa obsługa. Zawsze jest gdzie zaparkować. Polecam.
Joanna Chorazka
Najlepsze wina, łatwo was wyszpiegować po Facebook. Jesteście profesjonalnie wyróżnieni. Wspaniale zdjęcia z degustacji widać zamiłowanie do wina. Polecam!!! Ale jak już mam was na czacie proszę o podpowiedź jakie wino nowozelandzkie z szczepu sauvignon blanc warto spróbować. Ostatnio degustowaliśmy... Villa Maria Sauvignon Blanc było pyszne. ( więcej )
Magdalena Jankowski