Castellani Brunaio Brunello di Montalcino DOCG

277,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Castellani Brunaio Brunello di Montalcino DOCG

 

Kraj: Włochy

Region: Toskania

Apelacja: DOCG Brunello di Montalcino

Producent: Castellani

Szczep: Sangiovese

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Temp. serwowania: 16-18°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14% c3     

 

Nota degustacyjna:

Brunaio Brunello ukazuje ciemny i bogaty rubinowo-czerwony kolor z tendencją do zbierania się wraz z wiekiem. Bukiet intensywny i charakterystyczny, ciepły, korzenny i harmonijny z nutami balsamicznymi. Smak pełny, soczysty i dobrze zbudowany z długim finiszem.

Sugestie kulinarne: Idealne do pieczeni, grillowanych mięs i lasagne z serem. Podawać w temperaturze pokojowej.

 

Notatki Sommelier:

Winifikacja i rafinacja Brunello di Montalcino jest ostatecznym wyrazem enologicznym obszaru o wieloletniej tradycji winiarskiej, jest produkowany ze specjalnego klonu Sangiovese znanego jako Brunello. Wino przechodzi przedłużony okres maceracji, podczas którego skórki wydobywają kolor i smak. Po fermentacji wino jest następnie leżakowane w beczkach z dębu slawońskiego przez co najmniej 2 lata, które nadają niewielki posmak dębu i generalnie dają bardziej okrągłe i surowe wino. Brunello może być wydawane konsumentom od 5 roku po zbiorach i po co najmniej 4 miesiącach rafinacji w butelce.

 

Region:

Montalcino ma jeden z najcieplejszych i najbardziej suchych klimatów w Toskanii, a winogrona na tym obszarze dojrzewają nawet tydzień wcześniej niż w pobliskich Vino Nobile di Montepulciano i Chianti Classico. Jest to najbardziej suchy region DOCG w Toskanii, w którym średnie roczne opady wynoszą około 700 mm, w przeciwieństwie do regionu Chianti, w którym opady wynoszą średnio 900 mm. Miasto Montalcino to mała średniowieczna wioska położona około 564 metrów na wysokości 1850 stóp nad poziomem morza w prowincji Siena. Region winiarski skupia się na północny wschód od wsi w gęsto zalesionym i pagórkowatym terenie. Monte Amiata, najwyższy szczyt w południowej Toskanii, zapewnia schronienie od południowego wschodu i łagodzi klimat i opady w regionie.

Castellani Brunaio Brunello di Montalcino DOCG - Opinie klientów

Dodaj opinię

Castellani Brunaio Brunello di Montalcino DOCG

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk