Castellani Poggio Al Casone Cinquantina Chianti Superiore DOCG

73,99 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Castellani Poggio Al Casone Cinquantina Chianti Superiore DOCG

 

Kraj: Włochy

Region: Toskania

Apelacja: DOCG Chianti Superiore

Producent: Castellani

Szczep: Sangiovese

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Dojrzewanie: 12 miesięcy beczka

Temp. serwowania: 16-18°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13% c3     

 

Nota degustacyjna:

Poggio Al Casone to czerwone wytrawne wino powstałe w całości z odmiany Sangiovese uprawianej w regionie Chianti Superiore. Wino charakteryzuje się głębokim czerwonym odcieniem z niebieskimi odblaskami. Nos młodzieńczy i owocowy bogaty w aromat charakteryzujący się czerwonymi jagodami, zielonymi ziołami, nutami kropli i kwiatów. Na podniebieniu Soczyste, wiśniowe i młodzieńcze o średniej treściwości, z nutami zielonych ziół i przypraw.

Sugestie kulinarne: czerwone i białe mięsa, pizza, makarony, przystawki.

 

Notatki Sommelier:

Toskania słynie nie tylko ze swoich krajobrazów: stąd pochodzą słynne wina o światowej renomie. Dużo słońca i wystarczające opady deszczu na jałowych glebach wapiennych zapewniają optymalne warunki dla wysokiej jakości. Szczególnie czerwone wina korzystają z doskonałych warunków tutaj.

Z mieszania różnych odmian winogron powstają najlepsze wina. Celem cuvée jest znalezienie optymalnej równowagi między indywidualnymi cechami użytych odmian winorośli: aromatami, treściwością i odczuciem w ustach, owocami i kwasowością, alkoholem, taninami i substancjami gorzkimi oraz zrównoważonym finiszem. Rezultatem są nie tylko złożone wina, ale także wina o niezmiennie wysokiej jakości przez lata.

Castellani Poggio Al Casone Cinquantina Chianti Superiore DOCG - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-04-25

Dobre Chianti

Wino w nosie jest wyraziste, wyczuwalne dojrzałe, ciemne owoce z delikatną nutą ściółki. W ustach powtarza się nos, dobrze zaznaczona kwasowość, śliwka.

Dodaj opinię

Castellani Poggio Al Casone Cinquantina Chianti Superiore DOCG

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk