• Nowy

Chateau Grand Renom Bordeaux Superieur

99,99 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Chateau Grand Renom Bordeaux Superieur

 

Kraj: Francja

Region: Bordeaux

Apelacja: AOC Bordeaux Superieur

Producent: Maison Antoine Moueix

Szczepy: Merlot

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Dojrzewanie: 12 miesięcy beczka

Temp. serwowania: 16-18°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,5% c3     

 

Nota degustacyjna:

Położona na wysokości 80 metrów na bogatym, zróżnicowanym terroir, użyte winogrona Merlot i Cabernet Franc wynikają z selekcji działek na 8 hektarach posiadłości. Wino poddawane jest tradycyjnym technikom winifikacji: w kadziach ze stali nierdzewnej z termoregulacją, a następnie dojrzewa przez 12 miesięcy w nowych beczkach w jednej trzeciej, w jednej trzeciej beczkach na wino i w dwóch beczkach na wino w pozostałej części.

Rezultatem jest aromatyczne, obfite wino. Delikatny rubinowy kolor. Delikatne nuty czerwonych owoców. Zrównoważone na podniebieniu, atak jest pełny i przyjemny z nutami drzewnymi, taniny są jedwabiste i delikatne z delikatną aromatyczną świeżością.

Sugestie kulinarne: czerwone mięsa, mięsa z grilla, pieczony drób, polędwica wołowa, wędliny dojrzewające, twarde sery.

 

Notatki Sommelier:

Château Grand Renom znajduje się w Eynesse, po wschodniej stronie Żyrondy, na skraju apelacji Bordeaux Supérieur. 30 hektarów winorośli posiadłości posadzono na bogatym, zróżnicowanym terroir położonym na wzgórzach Dordonii, 80 metrów nad poziomem morza. Nabyte w 1990 roku przez Antoine'a Moueix winnice są uprawiane w sposób zrównoważony, a winogrona są skrupulatnie selekcjonowane i sortowane, starając się wyprodukować najlepsze możliwe wina Bordeaux, które wyrażają pełny charakter ich terroir.

Chateau Grand Renom Bordeaux Superieur - Opinie klientów

Dodaj opinię

Chateau Grand Renom Bordeaux Superieur

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk