• Nowy

Chateau La Roche Bordeaux Superieur AOC

65,99 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Chateau La Roche Bordeaux Superieur AOC

 

Kraj: Francja

Region: Bordeaux

Apelacja: AOC Bordeaux

Szczepy: Merlot, Cabernet Franc,

                Cabernet Sauvignon

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Dojrzewanie: 12 miesięcy beczka

Temp. serwowania: 16-18°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14% c3     

Certyfikaty: wino biologiczne

Nota degustacyjna:

Chateau La Roche Bordeaux Superieur to wino powstałe z winnic uprawianych ekologicznie, charakteryzuje się ciemno rubinową barwą z aromatami dojrzałych czerwonych owoców, wiśni, z nutą czarnej porzeczki malin oraz przypraw. Na podniebieniu urzekające taniny cieszą podniebienie mocnym i intensywnym smakiem. Posmak jest naprawdę obecny przy ekstremalnej koncentracji. To wino robi wrażenie.

Sugestie kulinarne: wołowina, gulasze, sery dojrzewające.

 

Produkcja:

Gdy tylko winogrona osiągną optymalną dojrzałość, przystępują do zbioru. Odbywa się to mechanicznie. Następnie gałązki i liście są usuwane, tak że pozostają tylko winogrona. Następnie winogrona przechodzą przez prasę. Zimna maceracja trwa od 3 do 4 dni w celu wydobycia lepszego koloru i bardziej owocowych aromatów. Następnie pozwala się spłynąć od 10 do 20% płynu (wyciek). La Roche stosuje tradycyjny proces produkcji wina. Fermentacja alkoholowa odbywa się w temperaturze od 26 do 30 stopni. W tym samym czasie sok jest pompowany do innego naczynia dwa razy dziennie. Powietrze dostarczane jest w sposób kontrolowany. Fermentacja trwa 21 dni.

 

Region:

Bordeaux, położone wzdłuż wybrzeża Atlantyku w południowo-zachodniej Francji, jest jednym z najsłynniejszych regionów winiarskich na świecie. Gama produkowanych tu win jest niezwykła – od codziennych win stołowych po niektóre z najdroższych i najbardziej prestiżowych win, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. „Styl Bordeaux” stał się skrótowym sposobem opisania procesu elitarnej produkcji wina, w tym ręcznego zbierania winogron w najbardziej prestiżowych zamkach i skupienia się na wytwarzaniu win odzwierciedlających naturalne terroir.

 

Ogólnie rzecz biorąc, w Bordeaux jest ponad 10 000 producentów wina lub zamków położonych wzdłuż 80-milowego odcinka lądu, który biegnie w głąb lądu od Atlantyku. Ta lokalizacja zapewnia Bordeaux niezrównane środowisko uprawy winorośli. Dwie rzeki – Garonna i Dordogne – oraz ujście Żyrondy to cechy geograficzne, które składają się na wyjątkowe terroir Bordeaux.

Chateau La Roche Bordeaux Superieur AOC - Opinie klientów

Dodaj opinię

Chateau La Roche Bordeaux Superieur AOC

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk