• Nowy

Chateau Pont De Pierre Lussac-Saint-Emilion AOC

91,99 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Chateau Pont De Pierre Lussac-Saint-Emilion AOC

 

Kraj: Francja

Region: Bordeaux

Apelacja: AOC Bordeaux

Producent: Vergniol

Szczepy: Merlot, Cabernet Franc,

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Dojrzewanie: 12 miesięcy beczka

Temp. serwowania: 16-18°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14% c3     

 

Nota degustacyjna:

Château Pont de Pierre Lussac-Saint-Émilion z winnicy Vergniol to czerwone wino z Lussac-Saint-Émilion. z Bordeaux. Wino to jest mieszanką 3 odmian winogron, którymi są Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon i Merlot. Win charakteryzuje się pięknym purpurowym odcieniem z fioletowymi refleksami. W nosie wino jest mocne i wyraziste z nutami dojrzałych czerwonych owoców i lekką nutą przypraw. Na podniebieniu pikantne, pełne, ze zrównoważoną taniną.

Sugestie kulinarne: czerwone mięsa, dziczyzna, pieczeń, dojrzałe sery, wędliny dojrzewające.

 

Notatki Sommelier:

Jesteśmy w sercu AOC Lussac Saint-Émilion. W regionie Bordeaux, na prawym brzegu Dordonii. Tutaj gleby są gliniaste i wapienne i uprawia się głównie Merlot. W tym przypadku mieszanka przewidziana przez winiarza „Château” to około 75% Merlot, do którego dodaje się część Cabernet Franc. Tradycyjnie winifikowane w zbiornikach ze stali nierdzewnej o kontrolowanej temperaturze, to eleganckie Bordeaux ma piękny granatowo-czerwony kolor z fioletowymi refleksami. Mocne i wyraziste w nosie, z wyraźnymi nutami dojrzałych ciemnych owoców i subtelną nutą roślinną. W ustach jest okrągłe i satysfakcjonujące. Powracają nuty dojrzałych owoców, którym w tym przypadku towarzyszą intrygujące doznania korzenne. Wypróbuj go z obfitymi daniami mięsnymi.

 

Region:

Bordeaux, położone wzdłuż wybrzeża Atlantyku w południowo-zachodniej Francji, jest jednym z najsłynniejszych regionów winiarskich na świecie. Gama produkowanych tu win jest niezwykła – od codziennych win stołowych po niektóre z najdroższych i najbardziej prestiżowych win, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. „Styl Bordeaux” stał się skrótowym sposobem opisania procesu elitarnej produkcji wina, w tym ręcznego zbierania winogron w najbardziej prestiżowych zamkach i skupienia się na wytwarzaniu win odzwierciedlających naturalne terroir.

 

Ogólnie rzecz biorąc, w Bordeaux jest ponad 10 000 producentów wina lub zamków położonych wzdłuż 80-milowego odcinka lądu, który biegnie w głąb lądu od Atlantyku. Ta lokalizacja zapewnia Bordeaux niezrównane środowisko uprawy winorośli. Dwie rzeki – Garonna i Dordogne – oraz ujście Żyrondy to cechy geograficzne, które składają się na wyjątkowe terroir Bordeaux.

Chateau Pont De Pierre Lussac-Saint-Emilion AOC - Opinie klientów

Dodaj opinię

Chateau Pont De Pierre Lussac-Saint-Emilion AOC

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk