Claudio Quarta Emera Primitivo Salento

120,00 zł
Brutto
599 Przedmioty
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Emera Primitivo Salento 

 

Kraj: Włochy

Apelacja: IGP Salento

Winiarnia: Tenute Eméra

Producent: Claudio Quarta

Winiarnia: Tenute Eméra

Rodzaj: Czerwone wytrawne

Pojemność: 0,75l C4

 

Ciemne, mocne, gęste, intensywne primitivo o mocnym bukiecie owoców podbitym słodką nutą wanilii, owocu kaki i czarnego pieprzu. W ustach dojrzałe, wyraziste, o aksamitnej taniczności.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Swoją miękkość, elegancję oraz złożoność smaku czerwone wytrawne wino Claudio Quarta Emera Primitivo zawdzięcza między innymi ręcznie zebranym winogronom i 12-miesięcznemu leżakowaniu w beczkach z francuskiego dębu. Jego intensywny, rubinowo-czerwony kolor z purpurowymi odcieniami połączony z aromatem dojrzałych owoców leśnych zachwyci każdego miłośnika skomplikowanego, lecz harmonijnego smaku. Miękkie i delikatne wino Claudio Quarta Emera Primitivo już po rozlaniu do kieliszków zachwyca nos aromatami drewna cedrowego, tytoniu oraz dojrzałych owoców. Na podniebieniu jest gęste, skoncentrowane i soczyste. Wyraźnie odczuwalne są w nim także  jedwabistość oraz ciepło Apulii. Jest harmonijne, z długim oraz trwałym finiszem.

Nazwa jest hołdem dla Hemery , greckiej bogini, która reprezentuje światło dzienne, zarówno hołd dla kultury starożytnej Grecji, jak i odniesienie do geograficznego położenia posiadłości, najbardziej wysuniętego na wschód krańca Włoch, który po raz pierwszy jest świadkiem wschodu słońca. TENUTE EMÉRA jest największą z winnic Claudio Quarta, rozciąga się na około 80 hektarach, z czego prawie 50 hektarów to winnica: duża winnica blisko Morza Jońskiego, położona w sercu zarówno Manduria DOP, jak i Lizzano DOP w Apulii . W winnicach zanurzona jest historyczna Masseria Nitti-Quarta , należąca niegdyś do pierwszego prezydenta Włoch po I wojnie światowej, Francesco Saverio Nitti (1919-20); zachowuje ślady lokalnej historii wina, takie jak piwnica z beczkami i starożytne kamienie młyńskie do produkcji wina. Dziś są one używane do ponownego przeżywania emocji związanych z tradycyjnym miażdżeniem winogron podczas festiwalu Capucanali , tradycji odzyskanej przez Alessandrę i Claudio, która co roku pod koniec lata świętuje najstarszą tradycję zbiorów z turystami i miłośnikami wina. Podziemna winiarnia jest izolowana termicznie, z dużym dachem ogrodowym, który optymalizuje efekt wizualny i ma na celu odzyskiwanie wody deszczowej i nawadniającej, uprzednio wydobywanej ze studni wód gruntowych, a następnie oczyszczanej samodzielnie i wykorzystywanej do operacji w piwnicy. System fitodepuracji z papirusami oczyszcza go, przywracając w ten sposób ich PH przed uwolnieniem z powrotem do środowiska.

Claudio Quarta Emera Primitivo Salento - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-10-18

Primitivo Salento 2018

Ciemorubinowy kolor z wyrazistym aromatem dżemu z jagód. W ustach gładkie i eleganckie. Wino przez 12 miesięcy dojrzewa w beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu.

Dodaj opinię

Claudio Quarta Emera Primitivo Salento

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo duży wybór win w dobrych cenach. Przede wszystkim kompetentni sprzedawcy, którzy mają ogromną wiedzę. Dobrali mi pyszne i bardzo oryginalne w smaku wino, które zasmakowało całej rodzinie. Warto korzystać z promowanych win tych wystawianych na blacie. Na pewno będę wracać.
Jacek Stefanowski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI