• Nowy

Colome Lote Especial La Brava Malbec

119,00 zł
Brutto
99 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Colome Lote Especial La Brava Malbec

 

Kraj: Argentyna

Region: Salta

Apelacja: Valle Calchaquí

Producent: Bodega Colome

Szczepy: 100% Malbek

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Dojrzewanie: 12 miesięcy francuski dąb

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,5 %   

 

Nota degustacyjna

Colome Lote Especial La Brava Malbec pochodz z 11-hektarowej winnicy La Brava w Cafayate znajduje się na wysokości 1750 metrów nad poziomem morza. Wino prezentuje ciemno fioletowy odcień. Aromaty dojrzałych czerwonych owoców z nutami kwiatowymi i przyprawowymi. Na podniebieniu wino to jest mocne, ale wyrafinowane, z okrągłymi taninami, wspaniałą świeżością i intensywnym, długotrwałym finiszem.

Sugestie kulinarne: czerwone mięsa, dziczyzna, steki, mięsa z grilla, ptactwo łowne, makarony z obfitymi sosami, szaszłyki, szynka iberyjska,

 

Winifikacja:

Owoce do produkcji  Malbec „La Brava” Bodega Colomé „Lote Especial” zostały ręcznie zebrane przed przejściem przez proces selekcji optycznej i czterodniowy okres zimnej maceracji. Fermentacja odbywała się w zbiornikach ze stali nierdzewnej z rodzimymi drożdżami w temperaturze 24 stopni, z delikatnymi przepompowaniami dwa razy dziennie. Następnie nastąpił wydłużony 30-dniowy okres maceracji przed starzeniem w 225-litrowych beczkach z francuskiego dębu, z których 25% jest nowych, przez 12 miesięcy.

 

 

Producent -  Bodega Colome

Bodega Colomé została założona w 1831 roku w Górnej Dolinie Calchaquí w Salta na dalekiej północy Argentyny.

Jest to nie tylko najstarsza winnica w Argentynie, ale także najwyżej położona winnica na świecie.

Uważa się, że położona w dolinach Upper Calchaquí w Salta na dalekiej północy Argentyny winnica została założona przez hiszpańskiego gubernatora Salty, Nicolása Severo de Isasmendi y Echalar.

W 1854 roku jego córka Ascensión, która wyszła za José Benjamina Dávalosa, przywiozła do Colomé pierwsze francuskie winorośle przed filokserą Malbec i Cabernet Sauvignon.

Winogrona z trzech winnic (po cztery hektary każda) posadzonych w tym roku nadal są wykorzystywane do produkcji win.

Bodega Colomé jest częścią posiadłości rodzinnych Hess od 2001 roku i jest prowadzona z takim samym zaangażowaniem w jakość, zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną, jak inne posiadłości Hess.

Obecnie na wysokości 2300-3111 m n.p.m. obsadzonych jest 140 hektarów. Winogrona uprawiane na dużych wysokościach mają grubszą skórkę, która chroni je przed intensywnymi promieniami ultrafioletowymi.

W rezultacie Colome Estate Malbec ma więcej koloru, aromatu, smaków i przeciwutleniaczy ze zwiększonej zawartości fenoli.

Wysokość przyczynia się również do szerokiego zakresu temperatur w ciągu dnia i nocy, przekraczającego 20°C. Ciepło dnia dojrzewa winogrona, a chłód nocy zachowuje kwasowość.

Klimat tutaj jest suchy z bardzo małymi opadami, średnio około 120 mm rocznie. Gleby są piaszczyste z warstwami żwiru, które wspomagają odwadnianie. Wszystkie winnice są uprawiane biodynamicznie.

Colome Lote Especial La Brava Malbec - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-06-04

Colome Malbec

Jasnoczerwony, wyróżniają się aromaty dojrzałych czarnych i czerwonych owoców. Skoncentrowany i złożony, jest świeży i ma dobrą objętość na podniebieniu.

Dodaj opinię

Colome Lote Especial La Brava Malbec

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 142 opinii w serwisie Google
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski