Concura Primitivo di Manduria Riserva

218,00 zł
Brutto
1200 Przedmioty
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Concura Primitivo di Manduria Riserva 

Kraj: Włochy

Producent: A SEI MANI

Apelacja: DOP Primitivo di Manduria

Szczep: Primitivo

Pojemność: 0,75l

 

 

 

Primitivo di Manduria Riserva Concura to klejnot projektu A6mani, jedyny syn dzielnicy Campofreddo, wywodzący się z bardzo starych winnic położonych na wybrzeżu półwyspu Salento. Znajdujemy się w klasycznym rejonie Primitivo di Manduria CHNP, gdzie dość ciepły i suchy klimat, w połączeniu z niskimi opadami i dużymi wahaniami temperatury między dniem a nocą, mają niezwykle pozytywny wpływ na jakość winogron. Pozyskiwana jest wyłącznie z gron Primitivo, które były zbierane ręcznie w drugiej połowie września w zaawansowanym stadium dojrzewania. Proces fermentacji obejmuje 18-dniową macerację dla 80% moszczu i 25 dni dla pozostałych 20%. Następnie wino dojrzewa przez 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego. Wykazuje szczególnie intensywny i elegancki rubinowy kolor w szkle. Aromaty powidła śliwkowo-wiśniowego w nosie współgrają z korzennymi i tytoniowymi aromatami. W ustach bogaty i miękki, o dużym ciele. W finiszu daje nuty kakao, wanilii i kawy. Idealnie pasuje do czerwonych mięs i dziczyzny. Wypróbuj to jako wino medytacyjne.

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Trzy kobiety, trzech kuzynów, których łączy więź rodzinna i miłość do wina. To jest winiarnia a6mani. Znajduje się we włoskim regionie Apulia. W miejscu, gdzie gliniasto-wapienna czerwona ziemia znajduje się pod wpływem łagodnego klimatu i morskiej bryzy z pobliskiego wybrzeża, niezbędne są wysokiej jakości wina. Primitivo di Manduria Riserva Concura to klejnot winnicy A6mani. Pozyskiwana jest wyłącznie z winogron Primitivo, które były zbierane ręcznie w drugiej połowie września w zaawansowanym stadium dojrzewania. Winogrona pochodzą z bardzo starych winnic, najlepiej położonych na półwyspie Salento. Leżakowanie w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego przez 12 miesięcy. W szkle wykazuje szczególnie intensywny i elegancki rubinowy kolor. Aromaty śliwek i konfitur wiśniowych współgrają z aromatami korzennymi i tytoniowymi. W ustach jest bogaty i miękki, o świetnym ciele. Na koniec daje nuty kakao, wanilii i kawy.

Concura Primitivo di Manduria Riserva - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-10-11

Concura Primitivo di Manduria Riserva 2017

Czerwień Primitivo z każdym dniem zdobywa coraz więcej wielbicieli na świecie. A ten, ze świetnym ciałem, dobrą ekspresją i dobrym potencjałem obrończym, jest prawdziwym odkryciem.

Oceń 
Quality


2022-10-11

Concura Primitivo di Manduria Riserva 2018

Rubinowoczerwone z fioletowymi refleksami. Intensywny owocowy i złożony bukiet z aromatami dojrzałych owoców takich jak wiśnia, maliny i jeżyny, zrównoważonymi aromatami prażonymi. Wytrawne, ciepłe i harmonijne w smaku z miękkimi taninami, trwałe.

Dodaj opinię

Concura Primitivo di Manduria Riserva

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 98 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Potrzebowałam wina na urodzinową kolację z mężem. Pan doradził mi bardzo dobre wino w dobrej cenie (włoskie Angello Borani, Governo). Polecam i sklep i wino. Dziekuję za pomoc w wyborze.
Iwona Trzmiel
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Kontakt z firmą na zerowym poziomie, po zakupie nie otrzymałem faktury. dodzwonić się nie można.
Dawid Job