De Morgenzon Reserve Chenin Blanc Stellenbosch

239,00 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

De Morgenzon Reserve Chenin Blanc Stellenbosch

 

Kraj: RPA

Region: Stellenbosch

Producent: De Morgenzon

Szczepy: Chenin Blanc

Rodzaj: białe, wytrawne

Temp. serwowania: 8-10°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,3% c3     

 

Nota degustacyjna:

Ta zapierająca dech w piersiach biel ukazuje wylewne aromaty białych kwiatów, owoców pestkowych, miodu i tostów, które przechodzą w bogate smaki gruszki, kwiatu pomarańczy, karmelu i przypraw. To światowej klasy wino, które zapewnia doskonałą równowagę między bujnymi owocami a rześką, przepyszną kwasowością.

Sugestie kulinarne: owoce morza, skorupiaki, krewetki, grillowane ryby, sałatki, przystawki, pieczony kurczak, sushi, dania na bazie makaronów i ryżu.

 

Notatki Sommelier:

Słynna południowoafrykańska winiarnia De Morgenzon leży w dolinie Stellenboschkloof. Jest również nazywany „porannym słońcem”, ponieważ jest to pierwsza część regionu, w której widać poranne słońce. Można to zawdzięczać wysokości, na której leży winnica i kilku innym aspektom.

Pierwotnie De Morgenzon był częścią najstarszych gospodarstw RPA znanych jako Uiterwyk. W 2003 roku winnicę zakupili Hylton i Wendy Appelbaum. Od tego czasu włożyli ogromną pracę w posiadłość i jej grunty, przekształcając ją w 91-hektarową ziemię i winnicę ogrodową. Podczas przebudowy i renowacji działki wdrożyli wykorzystanie danych historycznych i satelitów. Ponadto przeanalizowali i zbadali klimat regionu oraz wszystkie czynniki fizyczne, które mogą wpływać na wzrost i rozwój winorośli. Winiarnia zażądała ponadto szczegółowej analizy gleby, topografii i warunków.

Tak obszerna ocena i badanie stanu i jakości pogody oraz gleby regionu pozwoliły DeMorgenzon na określenie najlepszych lokalizacji i warunków do uprawy winorośli i produkcji win. Dało im to również wyobrażenie o tym, jak należy sadzić winorośl. Rozumieli wymagany odstęp między każdym rzędem i kierunek, w którym rośliny powinny być skierowane. Połączony wpływ wszystkich wysiłków, jakie winnicy włożyli w swoje winnice, ustanowił harmonię między nimi a słońcem, terroirem i innymi elementami.

Gleby winnic należących do DeMorgenzona to przede wszystkim dobrze przepuszczalne gleby typu Tukula i Oakleaf. Oba powstały z granitowej podstawy. Region otrzymuje również idealną ilość opadów i słońca. Doskonała równowaga warunków klimatycznych i pogodowych sprawia, że ​​winogrona stają się niezwykle soczyste, aromatyczne i aromatyczne, zanim staną się gotowe do zbioru.

De Morgenzon Reserve Chenin Blanc Stellenbosch - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-06-02

to co powinno pokazywać chenin blanc

Po prostu wspaniałe Chenin Blanc, uwodzicielskie, pełne złożonych aromatów owoców pestkowych, kwiatów, miodu, z nutą przypraw. Na podniebieniu kremowa budowa, soczysta kwasowość i długie wykończenie. Trzeba spróbować!

Dodaj opinię

De Morgenzon Reserve Chenin Blanc Stellenbosch

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Jak ktoś chce kupić dobre wino to powinien tu zajrzeć. Świetna strona, wszystko zgodne z prawdą.
Daria Wiśniewska
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson