Finca La Solana Selección Especial Blanco

54,00 zł
Brutto
600 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Finca La Solana Selección Especial BlancoKraj Hiszpania
Region Murcja
Producent: Bodega Luzon
Szczep Macabeo Sauvignon Blanc
Apelacja DOP Jumilla
Pojemność 0,75l  C3


W nosie zielone jabłko z nutą cytrusów i owoców tropikalnych. W smaku sporo świeżości i przyjemna kwasowa struktura.


Bodega Luzon została założona w 1916 roku przez kilka rodzin zajmujących się uprawą winorośli w Jumilla (około 100 km na zachód od Alicante). W 2000 roku wybudowano nową bodegę. Po różnych rozbudowach i modernizacjach, w 2006 roku firma została przejęta przez rodzinę Fuertes. Od tego czasu Luzon mocno się rozwinął i obecnie posiada 12 000 hektarów w Jumilla. Gleba w Jumilla jest uboga i wapienna. Jest bardzo sucho i ciepło. Różnica temperatur między dniem a nocą sięga czasem nawet 25 stopni. Korzenie winorośli muszą ciężko pracować, aby wchłonąć wszystkie minerały i składniki odżywcze, co skutkuje pięknie skoncentrowanymi winogronami, które dzięki wysokiemu położeniu (średnio 600 metrów) dają wina pełne, ale eleganckie.


Jumilla to suchy, prawie suchy obszar, który zasłynął z ciężkich, czerwonych win mieszanych z Vinos de Mesa. Innym aspektem, który rozsławił ten region winiarski, jest fakt, że to wysokie, gorące, piaszczyste dno nigdy nie było nękane przez okropną filokserę (mszycę winogronową). Tak więc nieszczepione winorośle mogą rosnąć.
Kilka rzeczy zmieniło się w ostatnich latach. Po pierwsze, popyt na wino luzem spada, a po drugie, filoksera w końcu dotarła do Jumilli, być może ze stuletnim opóźnieniem, ale z równie niszczycielskim skutkiem. Wiele przesadzanych winnic dopiero teraz jest znowu produktywnych. Ponowne sadzenie winnic było trudnym i kosztownym zadaniem, ale nowe winnice dały Jumilli możliwość zerwania z przeszłością i ponownego przemyślenia całej filozofii wina. Owoce tego są już widoczne.

Finca La Solana Selección Especial Blanco - Opinie klientów

Dodaj opinię

Finca La Solana Selección Especial Blanco

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo duży wybór win w dobrych cenach. Przede wszystkim kompetentni sprzedawcy, którzy mają ogromną wiedzę. Dobrali mi pyszne i bardzo oryginalne w smaku wino, które zasmakowało całej rodzinie. Warto korzystać z promowanych win tych wystawianych na blacie. Na pewno będę wracać.
Jacek Stefanowski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI