• Nowy

Fiuza 3 Castas Semi Dry White

42,99 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Półwytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Fiuza 3 Castas Semi Dry White

 

Kraj:  Portugalia

Region: Tejo

Producent: Fiuza & Bright

Szczepy: Chardonnay , Arinto , Vital

Rodzaj: białe, półwytrawne

Temp. serwowania: 10-12°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 12% c3     

 

Nota degustacyjna:

Fiuza 3 Castas to białe półwytrawne wino powstało w wyniku kupażu gron Chardonnay , Arinto oraz Vital uprawianych w regionie Tejo. Wino w kieliszku prezentuje się jasno słomkowym odcieniem z zielonymi refleksami. Nos ujawnia złożony bukiet w którym wyróżnić można nuty białych owoców, kwiatów z akcentami owoców tropikalnych, melona oraz ananasa. Na podniebieniu lekkie i świeże, z odpowiednią kwasowością, której towarzyszą owocowe nuty z brzoskwinią i kiwi na czele. Wykończenie lekkie i świeże z kwiatowymi niuansami.

Sugestie kulinarne: aperitif, przystawki, dania z drobiu, ryby, sałatki,

 

Notatki Sommelier:

Pionierzy w uprawie francuskich odmian winorośli w Portugalii, firma Fiuza & Bright Wines specjalizuje się w winach jednoszczepowych. Obecnie Fiuza produkuje wina z portugalskich i międzynarodowych winogron z winogron pochodzących z ich jednej posiadłości: Quinta da Requeixada i Quinta da Granja. Najważniejsze odmiany czerwone to: Touriga Nacional, Alicante Bouschet, Aragonez, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, a najważniejsze odmiany białe to: Alvarinho, Arinto, Vital, Fernão Pires

 

Producent:

Od 1985 roku rodzina Fiuza współpracuje z australijskim enologiem Peterem Brightem. Łączna posiadłość winnic obejmuje około 125 hektarów. Gleba waha się od wapiennej do piaszczystej, istnieją różne mikroklimaty i różne winogrona. Bardzo dobra jakość win przyniosła im wiele medali nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Fiuza 3 Castas Semi Dry White - Opinie klientów

Dodaj opinię

Fiuza 3 Castas Semi Dry White

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk