Klein Constantia Sauvignon Blanc Constantia Stellenbosch

107,00 zł
Brutto
238 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Klein Constantia Sauvignon Blanc Constantia Stellenbosch

 

Kraj: RPA

Producent: Klein Constantia

Apelacja:  Western Cape

Region: Stellenbosch

Rodzaj: Białe, Wytrawne

Szczep: Sauvignon Blanc

Alkohol : 15%BK20

Pojemność (ml)750

 

Białe wino z Western Cape cechuje jasnozłota barwa, z zielonymi refleksami. Aromaty białej brzoskwini, porzeczki i zielonego agrestu. Smak bardzo elegancki, owocowy, przechodzący w kremową strukturę wykończoną mineralnością. Finisz długi i intensywny.

 

Winnica Klein Constantia została założona w 1685 roku przez Simona van der Stela – pierwszego holenderskiego gubernatora Kapsztadu. Winnica znajduje się wśród starożytnych drzew na górskich granitowych zboczach, owiewanych morskimi wiatrami i jest zaliczana do najpiękniej położonych winnic na świecie. Dzisiaj Klein Constantia nadal produkuje najwyższej jakości wina w RPA, w tym jedno z najbardziej znanych win słodkich na świecie Vin de Constance. Doceniane przez przywódców światowych i arystokrację w XVIII-wiecznej Europy wino zostało wskrzeszone przez Kleina Constantię w 1986 roku, przywracając temu wyjątkowemu trunkowi należyte miejsce w historii winiarstwa.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Sauvignon Blanc z winnicy Klein Constantia to wytrawne białe wino. Winogrona rozwijają się w stosunkowo chłodnych warunkach klimatycznych, dzięki czemu rozwijają pikantną kwasowość, która nadaje winu świeżość i żywotność. Winogrona zbierane są ręcznie, a następnie delikatnie tłoczone i fermentowane w chłodnych temperaturach. Dzięki temu procesowi twórcy w Klein Constantia wypracowują pożądane, intensywnie owocowe aromaty Sauvignon Blanc. To bogate w finezję białe wino zyskuje dodatkową złożoność dzięki leżakowaniu na drobnym osadzie przez 7 miesięcy. W nosie Sauvignon Blanc zachwyca wyraźnymi nutami grejpfruta i agrestu. Żywa kwasowość wspaniale współgra z nutami mineralnymi, które można znaleźć również w długim pogłosie. Dzięki swojej pełnej treści i świeżości to białe wino jest idealnym dodatkiem do wszelkiego rodzaju ryb i owoców morza. Ale może być również postrzegany jako solista i przede wszystkim sprawiać radość!

 

Rozwój Klein Constantia naprawdę nabrał tempa w XVIII wieku. Wynikało to z niezwykłego terroir, z którego pochodziły wina. Winorośl rośnie do dziś na wysokości od 70 do 343 metrów nad poziomem morza. Morze jest oddalone o zaledwie 10 km i przynosi silne wiatry z południowego Atlantyku, które wieją nad obszarami śródlądowymi i winnicami. Ciągły stres, na który narażone są winorośle, powoduje, że owoce są skoncentrowane w winogronach. Wino nabiera bardzo aromatycznego smaku. Kolejną zaletą jest dobra zdolność zatrzymywania wody przez granitowe gleby, które zapewniają winoroślom wystarczające zaopatrzenie nawet podczas długiego południowoafrykańskiego lata. Odmiana winogron Muscat de Frontignan doskonale rozwija się w stosunkowo chłodnym klimacie. Daje sok dla legendarnego „Vin de Constance” – słodkiego wina, które miało swoich zwolenników także wśród europejskiej szlachty: podobno Napoleon Bonaparte, gdy umierał, poprosił o „Vin de Constance”, a Fryderyk Wielki i Maria -Antoinette była również entuzjastką słodkiego wina Cape, którego jednym z wielbicieli był George Washington. Renesans Klein Constantia rozpoczął się w 1980 roku po tym, jak Holender Duggie Jooste nabył winnicę na Przylądku Dobrej Nadziei. Oprócz słodkiego „Vin de Constance”, które nadal uważane jest za najlepsze wino deserowe w RPA, posiadłość zwraca na siebie uwagę różnymi kreacjami Sauvignon Blanc. Słodkie czy wytrawne – od Klein Constantia pochodzi południowoafrykańskie wino najwyższej jakości!

Klein Constantia Sauvignon Blanc Constantia Stellenbosch - Opinie klientów

Dodaj opinię

Klein Constantia Sauvignon Blanc Constantia Stellenbosch

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 140 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Tu kupiłem dobre Amarone.
Maciej Kaczmarski