LUIS FELIPE EDWARDS GRAN RESERVA CARMENERE

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

LUIS FELIPE EDWARDS GRAN RESERVA CARMENERE

 

Kraj: Chile

Region: Central Valley - Colhagua Valley

Producent: Luis Felipe Edwards

Szczep: 95% Carmeneré, 5% Cabernet Sauvignon

Kolor: czrwone

Rodzaj: wytrawne

Dojrzewanie: 12 miesięcy

     w dębowych beczkach

Temp. serwowania: 18°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,5%

 

Winogrona do produkcji Gran Reserva Carmenere pochodzą z równiny na terenie farmy Puquillay. Winnica produkuje średnio 8 t/ha winogron i oferuje idealne warunki do optymalnego dojrzewania. Gleby są głębokie, kamieniste i dobrze przepuszczalne. Klimat jest tu suchy, nadmorski. Wino dojrzewa przez okres 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego.

Wino ukazuje głęboki intensywny rubinowy odcień z aromatami dojrzałych czerwonych owoców, suszonych owoców, wiśni, oraz nutą tytoniu i pieprzu pochodzącą od leżakowania w beczkach. Na podniebieniu pełne o bogatym ciele, z nutami dojrzałych owoców, wiśni, jeżyn oraz nutą dębiny.

Sugestie kulinarne: Grillowane czerwone mięsa, jagnięcina, makarony,

 

Luis Felipe Edwards

Historia tej winnicy sięga 1976 roku, kiedy to Luis Felipe Edwards Sr. kupił farmę San José de Puquillay w pobliżu Nancagua oraz farmę Santa Bernardita de Pupilla w 1980 roku, obie w dolinie COLCHAGUA. Gospodarstwa te obejmowały duży obszar obsadzony winnicami o średnim wieku około 30 lat. Pan Edwards karczował te winnice i sadził krzewy nowoczesnych odmian winorośli. Wytwórnia zajmowała się wyłącznie produkcją wina beczkowego, które było odsprzedawane większym producentom. Jednak w 1994 roku firma ponownie skupiła się na produkcji własnego wina. Potem nastąpiły duże inwestycje w sprzęt technologiczny firmy. Zakupiono najnowszą technologię produkcji i rozlewu wina. Obejmuje to dużą liczbę beczek wykonanych z francuskiego i amerykańskiego dębu. Kolejną inwestycją był zakup gruntu w Dolinie LEYDA, ekskluzywnego obszaru uprawy winorośli. LUIS FELIPE EDWARDS „pierwsze wina trafiły na półki sklepowe w 1995 roku. Od tego czasu firma odniosła ogromny sukces nie tylko na rynku chilijskim, ale również we wszystkich 45 krajach, do których to wino jest obecnie importowane. LUIS FELIPE EDWARDS to obecnie jedna z największych winnic w Chile.

LUIS FELIPE EDWARDS GRAN RESERVA CARMENERE - Opinie klientów

Dodaj opinię

LUIS FELIPE EDWARDS GRAN RESERVA CARMENERE

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 227 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad