• Nowy

Wino Lusco Albarino Adega Pazos de Lusco

137,00 zł
Brutto
599 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Potrawa
Do Ryb i Owoców Morza
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Lusco Albariño Adega Pazos de Lusco  

Kraj: Hiszpania

Producent: Adega Pazos de Lusco

Apelacja: DO Rías Baixas

Typ: Dry White Albarino

Poj:0,75 l C4

 

Hiszpańskie białe wino wytrawne o wspaniałym bukiecie, na który składają się aromaty kwiatowe i cytrusowe wzbogacone o nuty świeżych ziół, liścia laurowego i eukaliptusa. W ustach zdecydowanie wytrawne, świeże i żywe, fantastycznie złożone i oleiste, o wyrazistym smaku naznaczonym niuansem cytrusowym. Podawać do ryb i owoców morza.

 

Notatki Sommalier Bachus Wina

Adega Pazos de Lusco to jedna z najbardziej cenionych winnic w nazwie pochodzenia Rías Baixas, a uznanie to rozprzestrzeniło się na resztę Hiszpanii, gdy produkowane białe wina uznano za jeden z największych skarbów Galicji. Pazos de Lusco Winnica Albariño położona jest w historycznym miejscu. Przewodniczy mu Pazo Piñeiro, XVI-wieczna budowla składająca się z kaplicy, stodoły i stajni typowych dla wiejskiego i majestatycznego życia w Galicji. Wina produkowano tam do 2009 roku, kiedy to przejęto nowe obiekty, nowoczesną i funkcjonalną winiarnię położoną kilka metrów dalej.

W trakcie tej trajektorii Pazos de Lusco zostało skonsolidowane przez wiodące media w branży, takie jak Peñín Guide, który w swoim ostatnim wydaniu przyznał Lusco 92 punkty.

Położona w samym sercu Rías Baixas, w podregionie Condado de Tea, Adega Pazos de Lusco cieszy się niezwykłą lokalizacją, z ciepłym klimatem morskim, orografią o umiarkowanych zboczach i glebami o konsystencji piaszczystej, bogatymi w glinę, wapień i granit kamień.

Już sama osobowość i czystość tego obszaru stanowi podstawę pracy nad produkcją win w 100% Albariño, bez mieszania i wytwarzanych według starożytnych metod, pełnych świeżości i mineralności. Większość produkcji tego galicyjskiego terroiru eksportowana jest do 25 krajów, a głównymi odbiorcami są Stany Zjednoczone, Australia, Japonia i Kanada.

Lusco Albarino Adega Pazos de Lusco - Opinie klientów

Dodaj opinię

Lusco Albarino Adega Pazos de Lusco

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 165 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Zamawiam wino od lat! Zamawiałam również na wesele syna. Doradzono mi bezbłędnie a więc goście byli bardzo zadowoleni Zawsze sprawna i szybka dostawa. Zdecydowanie polecam!
Betata Sobieraj
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka