Najlepsze Nowozelandzkie Sauvignon Blanc

146,00 zł
Brutto
57 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Najlepsze Nowozelandzkie Sauvignon Blanc

 

Producent: Saint Clair Estate Wines

Szczepy: Sauvignon Blanc

Apelacja: Marlborough

Rodzaj: wino białe, wytrawne

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 13%

 

Specjalistyczna seria Pioneer Block firmy Saint Clair obejmuje wina z małych paczek, wytwarzane ręcznie, aby odzwierciedlić wyjątkowy wpływ terroir na odmiany winorośli uprawiane w tym samym regionie. Francuskim terminem terroir określa się poszczególne gleby, klimat i położenie winnic. To wszystko czynniki, które odgrywają znaczącą rolę w tworzeniu tych wyjątkowych win. Wszystkie wina Pioneer Block są ponumerowane zgodnie z winnicą, z której zbierane są winogrona. Każde wino ma również etykietę z nazwą związaną z pochodzeniem winnicy, która opowiada własną, niepowtarzalną historię.

 

Wina te są wytwarzane ręcznie z małych, najwyższej jakości działek winogron, aby wyrazić terroir konkretnych miejsc winnic Pioneer Block. Winiarze Saint Clair's mogą również stosować indywidualne podejście do produkcji wina, mające na celu maksymalne wykorzystanie paczek owoców i/lub produkcję specjalistycznych stylów wina. Subtelne różnice stylistyczne w winach odzwierciedlają zarówno terroir, jak i indywidualny charakter winiarstwa. Wina Pioneer Block są produkowane tylko w najlepszych warunkach rocznika dla każdej odmiany.

 

Saint Clair Family Estate produkuje najlepsze wino z Nowej Zelandii! Ogłoszono wyniki Międzynarodowego Konkursu Wina i Alkoholi w Hongkongu

 

Saint Clair Sauvignon Blanc Pioneer Block 2020

 

Jasne, jasnożółte z lekkim zielonym odcieniem. Bardziej powściągliwy i elegancki nos dla Marlborough Sauv Blanc, grając na niuanse i subtelności Estery (gruszka i moreli) zauważa połączeniu z mocą-owocowym marakui i dotyk grassiness zapewniając lekkości i głębi. Niemal nieśmiałe i dopracowane aromaty pozostawiają miejsce dla kuszącej mineralności. Podniebienie jest suche z wyraźna kwasowość, jak i odrobina słodyczy są wyczuwalne, ale wydają się doskonale neutralizować i równoważyć. Są otoczone środkową częścią ciała i raczej tłustą konsystencją, która przyjemnie pokrywa podniebienie. Aromaty są świeże, tropikalne i cytrusowe, z nutami lekkiego białego pieprzu, siana i rabarbaru . Pomimo ostrożnego podejścia wina do podniebienia, wykończenie długo żywi się marakui i trawiastymi tonami.

 

Lokalne winorośle starzeją się z roku na rok, zapewniając bardziej dojrzałe smaki i głębię. Winiarze małżeństwo Judy i Neala Ibbotsonów znają swój terroir lepiej niż kiedykolwiek. Od kilkunastu lat kojarzona niezmiennie z nazwiskiem Matta Thomsona, w 2008 roku uhonorowanego na konkursie International Wine Challange tytułem International White Winemaker of the Year – najlepszego wytwórcy win białych na świecie. Ale udział Thomsona to tylko jedna strona medalu – druga to wieloletnie doświadczenie, zajmujących się win ogrodnictwem od lat 70., oraz ich długie starania o przyłączenie do winnic najlepszych parceli w Marlborough (dziś dysponują areałem 170 ha). To interes całkowicie rodzinny, w którym współdziała już z powodzeniem trójka potomstwa Judy i Neala, a powoli do pracy przysposabiają się wnuczęta. Warunki klimatyczne rocznika były idealnie ciepłe i suche przez cały sezon, zapewniając zdrowe owoce i mnóstwo czasu dla winnic na wybranie w najlepszym momencie dla każdego bloku.

Najlepsze Nowozelandzkie Sauvignon Blanc - Opinie klientów

Dodaj opinię

Najlepsze Nowozelandzkie Sauvignon Blanc

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 140 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Tu kupiłem dobre Amarone.
Maciej Kaczmarski