Nos Racines Merlot Rose Langwedocja

29,99 zł
Brutto
18 Przedmioty

Opis

Kolor
Różowe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Nos Racines Merlot Rose Langwedocja

 

Kraj: Francja

Region: Langwedocja

Apelacja: Vin de Pays d'Oc

Kolor: różowe, wytrawne

Zawartość́ alk.: 13 %

Pojemność: 750 ml

 

 

Różowe wino z Langwedocji, delikatnie wytrawne wino francuskie produkowane ze szczepu Merlot. Wśród nut aromatycznych dominują świeże czerwone owoce i kwiaty. Orzeźwiający charakter wina z przyjemnym balansem pomiędzy kwasowością, a delikatną słodyczą uprzyjemnia ciepłe dni i stanowi doskonałe towarzystwo podczas letnich pikników. Radosna osobowość wina doskonale sprawdzi się także podczas niezobowiązujących spotkań z przyjaciółmi.

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Francja jest największym producentem i konsumentem wina różowego na świecie.  Wino różowe powstaje praktycznie we wszystkich regionach winiarskich tego kraju, choć niektóre z nich cieszą się szczególnym uznaniem wśród amatorów wina. Wino Nos Racines Merlot Rose Langwedocja pochodzi z drugiego co  do wielkości  regionu winiarskiego  wina różowego z południa Francji jest Langwedocja – Roussillon, gdzie klimat jest zbliżony do Prowansji. Wina z Roussillon  są ciemniejsze i krzepkie zwłaszcza, że dominują w nich odmiany Carignan i Syrah. Z kolei w Langwedocji wykorzystuje się głównie Grenache i Cinsault. Wina z tego regionu są najlepsze po 2-3 latach od momentu produkcji. Winifikację „na czerwono” prowadzi się na zasadzie krótkiej maceracji miazgi czerwonych owoców. Pierwsza faza produkcji, czyli odszypułkowanie, tłoczenie i siarkowanie, jest analogiczna do winifikacji wina czerwonego. Dodanie siarki spowalnia proces fermentacyjny i umożliwia rozpuszczenie w soku czerwonych pigmentów pochodzących ze skórek. Najważniejszą operacją jest zlanie lekko zabarwionego soku i oddzieleniu go od skórek. Moszcz zlewa się po 12–48 godzinach maceracji w zależności od intensywności zabarwienia owoców. Ten proces określa się często francuskim mianem saignée czyli „wykrwawianiem” (niem. – Saftabzug, wł. – salasso).

Nos Racines Merlot Rose Langwedocja - Opinie klientów

Dodaj opinię

Nos Racines Merlot Rose Langwedocja

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 227 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad