Porto Dow's Late Bottled Vintage Port Dows

147,00 zł
Brutto
60 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Słodkie
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Porto Dow's Late Bottled Vintage Port Dows

 

Wina Porto

Rodzaj: Late Bottled Vintage

Region: Porto LBV

Pojemność, 075l

Moc: 20% VIP

Winiarz: Charles Symington i João Pedro Ramalho

 

Głęboki fiolet z nieprzezroczystym środkiem. Bujne aromaty jeżyny i lukrecji dopełniają subtelne nuty kakao i mięty. Jest też element kwiatowy (róże), który odzwierciedla znaczący składnik Touriga Franca w mieszance. Na podniebieniu wino jest pełne i szerokie, z niezwykłą koncentracją i intensywnością, utrzymywane razem przez delikatną strukturę, która jest wzmocniona delikatnymi, pieprznymi taninami. Wino ma długi, pikantny finisz z charakterystycznym dla Dow bardziej wyraźnym ostrzem. Potto Late Bottled Vintage, jak sama nazwa wskazuje, jest butelkowany później, pozostając w drewnie od czterech do sześciu lat. Podczas tego stosunkowo długiego okresu starzenia drewna, LBV dojrzewa i osiada – jest gotowy do picia w butelce, nie trzeba go dekantować i można go podawać w kieliszku przez kilka tygodni po wyciągnięciu korka. Port LBV został opracowany jako wysokiej jakości, ale bardziej przystępna cenowo i natychmiastowa do picia alternatywa dla porto Vintage, którą można cieszyć się kieliszkiem przy codziennych okazjach.

 

Late Bottled Vintage (LBV) ma tę samą proweniencję co legendarne porty Dow's Vintage, a mianowicie winnice Quinta do Bomfim i Quinta da Senhora da Ribeira, które należą do Dow's od końca XIX wieku. Pięć pokoleń winiarzy z rodziny Symington zajmowało się tymi winnicami, wywodząc z nich charakterystyczny profil win Dow, charakteryzujący się intensywnymi, strukturalnymi winami ze świeżymi czarnymi owocami, pieprznymi taninami i charakterystycznym, bardziej wytrawnym stylem. Winogrona z obu właściwości zostały zdeptane w nowoczesnych lagarach, które są na wyposażeniu winiarni Quinta do Bomfim i Quinta da Senhora da Ribeira.

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Porto Dow’s LBV – Late Bottled Vintage, bogate, doskonale zrównoważone porto jest wytwarzane tylko w najlepszych rocznikach z winogron pochodzących z renomowanych siedlisk Górnego Douro - Quinta do Bomfim i Quinta Senhora da Ribeira. Leżakuje od czterech do sześciu lat w dębowych kadziach.

Szczepy: touriga franca, touriga nacional, sousão, tinta barroca, tinta roriz

 

Głębokie aromaty czarnych owoców przeplatane kwiatowymi nutami fiołków z odrobina mięty i subtelnym akcentem sosnowych igieł. W ustach bogate, pełne z posmakiem dojrzałych jagód i jeżyn, zwarte i skoncentrowane. Pikantne taniny zapewniają dobrą strukturę i wnoszą nieco świeżości. Pełne, zmysłowe smaki owocowe są równoważone typowy dla DOW’S, bardziej wytrawnym finiszem. Doskonały deser, wino do samodzielnego delektowania się lub z czekoladą. Świetne do dojrzewających serów jak cheddar lub manchego. Najlepsze w temp. 16 - 18°C

 

Wine Enthusiast 92

 

Od ponad dwóch wieków nazwa DOW kojarzy się z doskonałym porto z winnic Górnego Douro. Założona w roku 1798 r., przez szanowanego kupca Bruno da Silva, firma, od 1905 r. wchodzi do legendarnej w Porto rodziny Symingtonów, kupców i producentów najlepszych win porto. Od tej pory kolejne pokolenia Symingtonów pracują w winnicach DOW: Quinta do Bomfim i Quinta da Senhora de Ribeira, wytwarzając w nich wspaniałe, skoncentrowane porto, w młodości intensywne i taniczne, z wiekiem nabierające pikantnej elegancji. Charakterystycznym znakiem rozpoznawczym porto Dow jest atrakcyjny, niemal wytrawny finisz.

 

Dojrzewanie porto

W procesie starzenia w beczkach, dojrzewające porto są poddawane stopniowej przemianie poprzez kontakt z powietrzem i drewnem. To powoduje znaczne parowanie i koncentrację, ponieważ około 25% pierwotnej objętości 10 letniego tawny odparowuje, zanim zostaje zabutelkowane. Przy 20-letnim tawny odparowuje ponad 35%. Podczas dojrzewania potrzebna jest stała uwaga, gdyż beczki i kadzie o różnych rozmiarach będą wykazywać wyraźne różnice w miarę starzenia się. Mistrz piwnicy i bednarze pielęgnują dojrzewające wina aż w końcu pojawi się pięknie zbalansowane, dojrzałe porto.

Dow's Aged Tawnies mają wyjątkową tożsamość, która stara się zrównoważyć proporcje charakteru drewna z oryginalnymi owocami. W rezultacie wina zachowują atrakcyjny owoc, charakter i z biegiem lat tracą mniej intensywności i barwy. To, w połączeniu z niemal wytrawnym, charakterystycznym stylem Dow's, tworzy wyjątkowe porto o wyrazistym stylu.

Porto Dow's Late Bottled Vintage Port Dows - Opinie klientów

Dodaj opinię

Porto Dow's Late Bottled Vintage Port Dows

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 227 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad