Porto Dow's Late Bottled Vintage Port Dows

147,00 zł
Brutto
59 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Słodkie
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Porto Dow's Late Bottled Vintage Port Dows

 

Wina Porto

Rodzaj: Late Bottled Vintage

Region: Porto LBV

Pojemność, 075l

Moc: 20% VIP

Winiarz: Charles Symington i João Pedro Ramalho

 

Głęboki fiolet z nieprzezroczystym środkiem. Bujne aromaty jeżyny i lukrecji dopełniają subtelne nuty kakao i mięty. Jest też element kwiatowy (róże), który odzwierciedla znaczący składnik Touriga Franca w mieszance. Na podniebieniu wino jest pełne i szerokie, z niezwykłą koncentracją i intensywnością, utrzymywane razem przez delikatną strukturę, która jest wzmocniona delikatnymi, pieprznymi taninami. Wino ma długi, pikantny finisz z charakterystycznym dla Dow bardziej wyraźnym ostrzem. Potto Late Bottled Vintage, jak sama nazwa wskazuje, jest butelkowany później, pozostając w drewnie od czterech do sześciu lat. Podczas tego stosunkowo długiego okresu starzenia drewna, LBV dojrzewa i osiada – jest gotowy do picia w butelce, nie trzeba go dekantować i można go podawać w kieliszku przez kilka tygodni po wyciągnięciu korka. Port LBV został opracowany jako wysokiej jakości, ale bardziej przystępna cenowo i natychmiastowa do picia alternatywa dla porto Vintage, którą można cieszyć się kieliszkiem przy codziennych okazjach.

 

Late Bottled Vintage (LBV) ma tę samą proweniencję co legendarne porty Dow's Vintage, a mianowicie winnice Quinta do Bomfim i Quinta da Senhora da Ribeira, które należą do Dow's od końca XIX wieku. Pięć pokoleń winiarzy z rodziny Symington zajmowało się tymi winnicami, wywodząc z nich charakterystyczny profil win Dow, charakteryzujący się intensywnymi, strukturalnymi winami ze świeżymi czarnymi owocami, pieprznymi taninami i charakterystycznym, bardziej wytrawnym stylem. Winogrona z obu właściwości zostały zdeptane w nowoczesnych lagarach, które są na wyposażeniu winiarni Quinta do Bomfim i Quinta da Senhora da Ribeira.

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Porto Dow’s LBV – Late Bottled Vintage, bogate, doskonale zrównoważone porto jest wytwarzane tylko w najlepszych rocznikach z winogron pochodzących z renomowanych siedlisk Górnego Douro - Quinta do Bomfim i Quinta Senhora da Ribeira. Leżakuje od czterech do sześciu lat w dębowych kadziach.

Szczepy: touriga franca, touriga nacional, sousão, tinta barroca, tinta roriz

 

Głębokie aromaty czarnych owoców przeplatane kwiatowymi nutami fiołków z odrobina mięty i subtelnym akcentem sosnowych igieł. W ustach bogate, pełne z posmakiem dojrzałych jagód i jeżyn, zwarte i skoncentrowane. Pikantne taniny zapewniają dobrą strukturę i wnoszą nieco świeżości. Pełne, zmysłowe smaki owocowe są równoważone typowy dla DOW’S, bardziej wytrawnym finiszem. Doskonały deser, wino do samodzielnego delektowania się lub z czekoladą. Świetne do dojrzewających serów jak cheddar lub manchego. Najlepsze w temp. 16 - 18°C

 

Wine Enthusiast 92

 

Od ponad dwóch wieków nazwa DOW kojarzy się z doskonałym porto z winnic Górnego Douro. Założona w roku 1798 r., przez szanowanego kupca Bruno da Silva, firma, od 1905 r. wchodzi do legendarnej w Porto rodziny Symingtonów, kupców i producentów najlepszych win porto. Od tej pory kolejne pokolenia Symingtonów pracują w winnicach DOW: Quinta do Bomfim i Quinta da Senhora de Ribeira, wytwarzając w nich wspaniałe, skoncentrowane porto, w młodości intensywne i taniczne, z wiekiem nabierające pikantnej elegancji. Charakterystycznym znakiem rozpoznawczym porto Dow jest atrakcyjny, niemal wytrawny finisz.

 

Dojrzewanie porto

W procesie starzenia w beczkach, dojrzewające porto są poddawane stopniowej przemianie poprzez kontakt z powietrzem i drewnem. To powoduje znaczne parowanie i koncentrację, ponieważ około 25% pierwotnej objętości 10 letniego tawny odparowuje, zanim zostaje zabutelkowane. Przy 20-letnim tawny odparowuje ponad 35%. Podczas dojrzewania potrzebna jest stała uwaga, gdyż beczki i kadzie o różnych rozmiarach będą wykazywać wyraźne różnice w miarę starzenia się. Mistrz piwnicy i bednarze pielęgnują dojrzewające wina aż w końcu pojawi się pięknie zbalansowane, dojrzałe porto.

Dow's Aged Tawnies mają wyjątkową tożsamość, która stara się zrównoważyć proporcje charakteru drewna z oryginalnymi owocami. W rezultacie wina zachowują atrakcyjny owoc, charakter i z biegiem lat tracą mniej intensywności i barwy. To, w połączeniu z niemal wytrawnym, charakterystycznym stylem Dow's, tworzy wyjątkowe porto o wyrazistym stylu.

Porto Dow's Late Bottled Vintage Port Dows - Opinie klientów

Dodaj opinię

Porto Dow's Late Bottled Vintage Port Dows

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 141 opinii w serwisie Google
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski