Winnica Andreola znajduje się w sercu obszaru produkcyjnego Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, w Col S. Martino, starożytnej wiosce położonej między miastami Conegliano i Valdobbiadene. Winnice winnicy rozciągają się wzdłuż okolicznych wzgórz i otaczają piękny krajobraz poprzez swoje wyżyny. Teren należący do winnicy obejmuje około czterdziestu hektarów winnic i obejmuje zbocza o nachyleniu do 45 stopni. Uprawa winorośli Andreoli jest "heroiczna" , naznaczona pasją do skrupulatnej i wymagającej pracy opartej głównie na pracy fizycznej.

Innowacje technologiczne i mechaniczne tylko częściowo przyczyniają się do produkcji Prosecchi: uprawa winorośli jest tutaj promowana przez entuzjazm rodziny Pola dla kultury „górskiej”. Choć początki sięgają twórczości jego ojca Nazareno, rozwój i sukces zawdzięczamy jego synowi Stefano: miłość do świata Prosecco, do terroir Valdobbiadene, została połączona ze szczególnymi warunkami środowiskowymi, w których jest ono znaleziony. Miejsce niezwykłe i niesamowite, wiernie opisane w każdej etykiecie. Fascynujące wina, symbol terytorium i winnicy. Połączenie nowoczesności i starożytnej tradycji jest podstawą do produkcji najlepszego Andreola Prosecco.

Dzięki erozji, która charakteryzowała geologiczną przeszłość tego obszaru, gleba jest wzbogacona o dobrze zbilansowane pierwiastki fizyczne i chemiczne, które znajdują się w winorośli; te z kolei rosną w warunkach surowego mikroklimatu, charakteryzującego się szerokim zakresem temperatur i wszechobecną wilgotnością. Nieregularne zbocza są domem dla autochtonicznych winorośli starożytnego pochodzenia, uprawianych w zmodyfikowanym stylu kapucynów. Dominują winogrona Glera, w mniejszych ilościach występują również odmiany Verdiso, Perera i Bianchetta. Andreola Proseccos są prawdziwymi wzorcami włoskiego świata win musujących i mają naprawdę zniewalającą złożoność aromatyczną i delikatne ciało. Ich wysoka jakość jest świadectwem ciężkiej pracy i pasji tej fascynującej winnicy.

ANDREOLA

Produkty producenta

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz