Prywatna piwnica Babylons Peak znajduje się na zboczach góry Paardeberg między Malmesbury i Paarl. Uprawiały tu cztery pokolenia. Obecny winiarz Stephan Basson dołączył do swojego ojca na farmie w 2003 roku i razem kontynuują tę spuściznę do dziś. Nazwa farmy wywodzi się od tytułowego wychodni granitu wzdłuż jej granicy. Rozłożone ślady tej skały można znaleźć w winnicach, co nadaje im charakter poszukiwany w winach. Na 700 m n.p.m. farma posiada jedne z najwyższych winnic w regionie. Wina tego regionu powstają z gron uprawianych na rozległym, zmiennym klimatycznie obszarze, rozciągającym się od brzegów rzeki Berg do podnóża gór Groot Winterhoek w Porterville.

Paardeberg („góra końska”) dzieli regiony winiarskie Paarl i Swartland. Ten pagórkowaty region na uboczu oferuje wspaniałe niespodzianki, czekające na każdym zakręcie. Klimat w zimie jest bardzo zimny, ze średnimi opadami 400-600 mm. Lato jest zazwyczaj bardzo gorące w ciągu dnia, z chłodniejszymi temperaturami w nocy. Znajdują się tu jedne z najwyższych winnic nad poziomem morza w regionie Swartland, na wysokości około 700 m. Winorośl sadzi się na zboczach Paardebergu na stosunkowo głębokiej glebie składającej się z rozłożonego piaskowca, granitu i odrobiny gliny, podczas gdy gleba typu glenrosa-scali znajduje się na niższych północno-wschodnich zboczach. 

Winiarnie położone w pobliżu Malmesbury, głównego centrum biznesowego Swartland, obejmują zarówno prywatne firmy, jak i małe prywatne piwnice. Rozłożone na dużym obszarze winnice produkują różnorodne wina ze względu na różne gleby i klimat tego obszaru. Chociaż lata są tutaj zazwyczaj bardzo gorące i suche, niektóre gospodarstwa łapią chłodną morską bryzę znad Oceanu Atlantyckiego, dzięki czemu klimat jest chłodniejszy. Gleby wahają się od piaszczystych (idealne dla odmian Rhone) po ciemnoczerwone i żyzne (idealne dla winnic na suchym lądzie), podczas gdy inne pochodzą z granitu.

Położone w ochronnym cieniu Kasteelberg („góry zamkowej”) wioski Riebeek West i Riebeek Kasteel są idealnym miejscem na wypoczynek dla każdego mieszkańca miasta. Poświęć swój czas na odkrywanie winiarni, restauracji, sklepów i galerii sztuki. Winnice doliny Riebeek rozciągają się wzdłuż niższych warstw Kasteelbergu. Gleba składa się głównie z łupków Malmesbury, z glebą gliniastą na wyższych terenach i gliną piaszczystą niżej na zboczach, przeplatanymi bogatymi glebami Hutton. Klimat jest idealny do uprawy winorośli, a letnie miesiące o niskich opadach są łagodzone przez chłodne popołudniowe bryzy, a mroźne zimy pozwalają winoroślom na odpoczynek i gromadzenie rezerw.

Winiarnie są rozsiane po całym tym wyjątkowym regionie o zróżnicowanym krajobrazie i klimacie. Ten obszar produkcyjny skutkuje gamą win, które są trudne do pobicia nie tylko ze względu na ich jakość, ale także ogromną różnorodność.

Produkty producenta