Bass Philipp winery of Australia’s - Bass Phillip nosi imię George'a Bassa i Arthura Phillipa – ludzi o wielkim duchu pionierskim, dalekowzroczności i przywództwie w XIX wieku. Winnice Bass Phillip zostały założone wiele lat później w południowo-wschodnim zakątku Australii w 1979 roku, specjalizując się w wysokiej jakości winach pinot noir i chardonnay. Produkcja wina w Bass Phillip jest bezkompromisowa i oparta na szacunku dla natury. Winnice są ekologiczne od 1993 roku, a biodynamiczne od 2002 roku. Wszystkie procesy produkcji wina w Bass Phillip są prowadzone przez kosmiczne rytmy, które nadają winom energię i wigor. Produkowane w prosty i tradycyjny sposób, z nisko przyciętymi winnicami, bez nawadniania i minimalnej ingerencji w winnicę, wina Bass Phillip wykazują smaki charakterystyczne dla regionu i poszczególnych winnic. Głębokie, bogate w minerały gleby, naturalna wysoka wilgotność i chłodniejsze temperatury w South Gippsland są również częścią magii, która zapewnia winom Bass Phillip długość, złożoność, smaki, zrównoważoną kwasowość i naturalną mineralność. Łącząc niepodzielną dbałość o szczegóły w winnicach i winnicach oraz nienasyconą pasję do doświadczeń związanych z winem wysokiej jakości, Bass Phillip produkuje niezwykłe wina z rocznika po drugim. Najnowsze roczniki Bass Phillip pinot noir są najlepszymi, jakie wyprodukowaliśmy. Przypisujemy to starszym winoroślom, większemu doświadczeniu w produkcji wina.

 Najlepszym Pinot Noir Australii” w 2012 roku Bass Philip Reserve Pinot Noir zdobył 99 punktów; najwyższa nota za wytrawne czerwone wino stołowe Jamesa Hallidaya. Praktykowanie ekologiczne. Bass Philip Reserve Pinot Noir szalenie rzadkie, głęboko intensywne i znakomicie zbalansowane wino, które odzwierciedla niuanse wyjątkowej winnicy. Rezerwat składa się z pięciu rzędów „przedwcześnie dojrzałych” winorośli Pinot Noir w środku blisko położonej (9000 winorośli/ha) winnicy położonej na północnym wschodzie, posadzonej na mulistych glinach. Winiarz Phillip Jones coraz częściej stosuje zasady „minimalnej interwencji”, aby osiągnąć naturalną równowagę i optymalny rozwój smaku.

Polecane wina: BASS PHILLIP ESTATE CHARDONNAY; BASS PHILLIP ESTATE PINOT NOIR; BASS PHILLIP PREMIUM CHARDONNAY; BASS PHILLIP ESTATE PINOT NOIR; BASS PHILLIP PREMIUM PINOT NOIR; BASS PHILLIP RESERVE PINOT NOIR…

Zobacz wina Australii