Winiarnia Bertani została założona w 1857 roku przez braci Giovan Battista i Gaetano Bertani w Quinto di Valpantena, na północ od Werony. Gaetano był ekspertem w sztuce winiarskiej, ponieważ nauczył się nowych technik we Francji od profesora Guyota, nadal uważanego za czołowego eksperta w dziedzinie uprawy winorośli. Początek działalności Bertaniego zbiegł się z duchem innowacji, który zmusił ich do korzystania z najnowszych technik produkcyjnych, zarówno w winnicy, jak iw piwnicy, i stosowania ich do wszystkich posiadłości w Valpantena i Soave, przy jednoczesnym poszanowaniu terytorium i tradycji rolniczych w obszarze.

Wysoki poziom profesjonalizmu, jakości, przedsiębiorczości i ducha innowacji to cechy, które sprawiły, że dwaj bracia Bertani w Quinto di Valpantena wyróżniają się od samego początku w sektorze winiarskim w Weronie. Bertani była jedną z pierwszych firm we Włoszech, która zrozumiała wartość butelkowanego wina; Od samego początku w winnicach i piwnicy dokonywano wielkich inwestycji, by butelkować i eksportować włoską jakość na całym świecie winami Bertani, które przekroczyły Atlantyk i były już popularne w wielu amerykańskich miastach do końca XIX wieku.

Do dziś dnia z ponad 200 hektarami winnic w najbardziej odpowiednich rejonach prowincji Werona. Wina Bertani zaliczają się czołówki win klasyfikacji Amarone Wina. Jako ikona włoskiego wina na świecie, Bertani łączy typowość rodzimych odmian winorośli z ciągłym doskonaleniem winnic i dbałością o terroir. Szacunek dla tradycji jest równoważony przez innowacyjność i świetną znajomość biznesu, aby osiągnąć najwyższą jakość: to są podstawowe zasady winnicy, dziś także punkt odniesienia dla wielkiej grupy narodowej: Bertani Domains. Szczególne zaangażowanie jest kierowane do dwóch historycznych winiarni, jedna w Grezzana, obecna baza i pulsujące serce firmy, w której prowadzona jest winifikacja, butelkowanie i wysyłka, oraz Tenuta Novare w Arbizzano di Negrar, w sercu obszaru Valpolicella Classica, kolebka świetni czerwoni jak Amarone i Valpolicella Classico Superiore.

Produkty producenta

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz