Boisset Jean-Charles Boisset

Boisset (Jean-Charles Boisset) zwany JCB zarządza 24 Winnicami w Kalifornii , Francji i Kanadzie . Boisset pochodzi z rodziny winiarskiej. Jego ojciec i matka założyli winnicę w Burgundii we Francji w 1961 roku. Kiedy młody Boisset odwiedził Winiarnię Buena Vista w Kalifornii wraz z siostrą i dziadkami, 11-letni Boisset podzielił się z rodziną, że chciał żyć w Ameryce.

 

Boisset przeniósł się do Kalifornii na początku lat dziewięćdziesiątych i kupił swoją pierwszą winnicę, Lyeth Estates, aw 1999 roku założył Domaine de la Vougeraie ze swoją siostrą, Nathalie. W 2003 r. Boisset kupił winnice DeLoach w kalifornijskiej rosyjskiej dolinie rzeki AVA , a następnie Raymond Vineyards w dolinie Napa w Kalifornii w 2009 r. I winnicę Buena Vista z siedzibą w Sonoma w Kalifornii w 2011 r.

Jean-Charles Boisset . Boisset kupił winnice DeLoach w 2003 r. DeLoach produkuje Chardonnay , Pinot Noir i Zinfandel w rosyjskiej dolinie rzeki AVA w hrabstwie Sonoma . Zakup został opisany jako "hołd" dla Burgundii. Boisset opisał Rosyjską Dolinę Rzeki jako "następne Côte d'Or ". Brian Maloney jest dyrektorem winiarstwa w winnicach DeLoach.

 

W 1999 roku została założona winnica Domaine de la Vougeraie . Boisset i jego siostra Nathalie założyli Domaine de la Vougeraie  konsolidując rodzinne winnice w Burgundii, Clos de Vougeot . Postanowili zmodernizować i podnieść jakość win. Po kilku latach wyprodukowali pierwsze swoje wina utrzymując założenia, aby przetwarzać winogrona ręcznie. Wina Domaine de la Vougeraie : Clos du Vougeot Blanc i La Montée Rouge.

 

W 2009 r. Boisset kupił Raymond Vineyards . Winiarstwo zostało założone w 1971 roku przez Roya Raymonda, seniora i jego dwóch synów, Waltera i Roya. Pierwszy rocznik Raymonda miał miejsce w 1974 r. W 1989 r. Kirin Holdings kupił winnicę, a rodzina Raymond nadal zarządzała nieruchomościami i produkcją. Boisset nabył nieruchomość od Kirina. Stephanie Putnam została zatrudniona na stanowisku dyrektora Winemaker w 2010 roku. Putnam współpracuje z firmą konsultingową Winiarz Philippe Melka przy produkcji win z winnic Raymond Vineyards.

 

W 2011 roku Boisset kupił Winiarnię Buena Vista, najstarszą komercyjną winiarnię w Kalifornii. Po zakupie Buena Vista, Boisset rozpoczął gruntowny remont nieruchomości. Po renowacji winiarnia po raz pierwszy zaczęła produkować wino w oryginalnych piwnicach w 2015 roku. W winnicy Buena Vista znajduje się muzeum narzędzi do wina i lokal "Bubble Lounge", w którym można posmakować i kupić wino musujące JCB Boisset

 

W 2012 roku Raymond Vineyards zdobył nagrodę "Amerykańskiej winnicy roku" dla entuzjastów win. W 2014 r. Winiarnia została nazwana przez Great Wine Capitals regionalnym zwycięzcą "Innovative Wine Tourism Experiences". Raymond Vineyards został nazwany "Best Unique Tasting Experience" przez CellarPass w 2014 roku. The North Bay Bohemian o nazwie Raymond Vineyards "Best Winetasting Room" w Dolinie Napa w 2015 i 2016 roku oraz za najlepsze Cabernet Sauvignon .

 

W 2015 roku, Raymond wprowadził LVE: Legend Vineyard Exclusive , wytwórnię z Napa Valley Chardonnay i Napa Valley Cabernet Sauvignon stworzoną przez Boisset, Stephanie Putnam oraz Johna Legenda , piosenkarkę i kompozytora. W 2015 r. Legend wystąpił na aukcji w Dolinie Napa , występując w ramach aukcji Raymond Vineyards, która pomogła zebrać 980 000 USD na cele charytatywne w Napa Valley. Los zawierał sześć podwójnych magnumów LVE, obiad i prywatny koncert Legend w Boisset's Napa Valley home. W 2016 r. Współpraca między Raymond Vineyards i Legend została nagrodzona przez Wine Enthusiasta inauguracyjną nagrodą "Wine & Culture"

 

Boisset jest rodzinną kolekcją zabytkowych i unikalnych winnic, połączonych ze sobą wspólną ideą. Utrzymanie tożsamości , stylu, w dążeniu do wyrażania własnego terroir winnic.

Produkty producenta

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz