Boizel Champagne Francja W 1834 roku w Épernay, sercu Szampanii, została założona Boizel House przez rodzinę pasjonującą się winami z tego regionu. Intymna wiedza o regionie Szampanii, przekazywana z pokolenia na pokolenie, oraz dostęp do winogron z najlepszych miejsc cru to podstawowe elementy eleganckiego portfolio Boizels. Współpraca z Chardonnay i Pinot Noir pochodzącymi wyłącznie z najbardziej pożądanych winogron Grands i Premiers Champagne zmieszanych z najlepszymi crus z Pinot Meunier, dogłębna wiedza Boizela na temat każdej wioski i zbocza w połączeniu z długotrwałymi relacjami z hodowcami pozwala im na wybór najlepszej jakości winogron dla ich Szampan. Winogrona Pinot Noir i Chardonnay do produkcji Brut Réserve pochodzą z winnic Grands i Premiers Cru w miejscowościach La Montagne de Reims (Pinot Noir) i Côte des Blancs (Chardonnay). Pinot Meunier pochodzi z najlepszych miejsc w Vallée de la Marne. Wszystkie wina dojrzewają przez co najmniej 3 lata w historycznych piwnicach Boizel pod Avenue de Champagne, a najlepsze roczniki osiągają 15 lat i więcej. Prawdziwy ambasador Domu, Brut Réserve wyraża elegancję i finezję typową dla stylu Boizel. Ten cuvée to mieszanka Chardonnay, Pinot Noir i Pinot Meunier. Ręcznie zbierane winogrona pochodzą z około 30 najlepszych Champagne Crus i używane są tylko pierwsze tłoczenia. Wina spokojne (vins clairs) z roku są mieszane z 30% win rezerwowych przechowywanych z dwóch poprzednich zbiorów, co zapewnia spójność. Używając win rezerwowych tylko z dwóch roczników, Boizel jest w stanie zachować świeżość swoich win, co jest charakterystyczną cechą ich stylu winiarstwa. Po drugiej fermentacji wino dojrzewa przez trzy lata na osadzie w butelce.

Wina Champagne Boizel są owocem nieustannego poszukiwania równowagi między głębią a precyzją. Wina przechodzą długie okresy leżakowania w chłodnych piwnicach Boizel, aby umożliwić im ujawnienie ich prawdziwego potencjału. Każde wino ma swoją niepowtarzalną osobowość i odzwierciedla niesamowitą różnorodność terroirów Szampanii, które zostały wyolbrzymione ręką człowieka. Szampany Boizel są tworzone z najwyższym szacunkiem dla środowiska. Każdy etap procesu tworzenia łączy precyzję i wysokie standardy z wyczuciem i wrażliwością tych, którzy je ożywiają, ku uciesze miłośników szampana na całym świecie.

Obecnie Florent i Lionel Roques-Boizel prowadzą Dom, wnosząc nową dynamikę do rozwoju Boizel, jak również do produkcji jej win. Wierni wartościom jakości i hojności, które są podtrzymywane przez rodzinę od sześciu pokoleń, są świadomi swojego obowiązku i siły spuścizny, którą dzielą. Równie dobrze zdają sobie sprawę z tego, jakie mają szczęście być u steru jednego z najbardziej cenionych rodzinnych Domów Szampana na świecie. Wykorzystują swój etos niezależnego myślenia do wszystkiego, co robią, aby tworzyć szczere i autentyczne wina.

Produkty producenta