Wina BRION Napa Valley California BRION koncentruje się na ekspresjach z pojedynczych winnic w 100% odmianie Cabernet Sauvignon Napa Valley, pochodzących głównie z winnic Napa Valley. Nazwany na cześć Briona Wise, który wraz ze swoją żoną Ronda założył BRION ze swoim pierwszym rocznikiem w 2002 roku, rok po założeniu B Wise, winnicy i winnicy w górach Mayacamas w sąsiednim hrabstwie Sonoma. BRION był pierwotnie subetykietą win B Wise, ale w 2014 roku stał się jego własną marką. A Brion ma inne korzenie w Napa Valley – jest partnerem biznesowym z Johnem Caldwellem z Caldwell Vineyards. Brion dorastał na farmie w stanie Waszyngton i wcześnie poznał wino przez swojego ojca, który robił wino z winogron Concord; kiedy Brion miał 13 lat, ojciec dał mu zestaw do robienia cydru. Brion ukończył studia na Uniwersytecie Waszyngtońskim na wydziale Inżynierii Chemicznej i rozpoczął pracę w Shell Oil. Kilka lat później w wieku 26 lat założył własną firmę, nazywaną wówczas Ecological Engineering Systems w 1971 roku (Western Gas Resources) i rozwinął tę firmę w międzynarodowy biznes. Później założył inną firmę o nazwie Petrex, dostarczającą sprzęt dla przemysłu naftowego. Otworzył również restaurację Trios w Boulder oraz winiarnię Trios w Denver (od czasu jego zaangażowania oba lokale zostały zamknięte na stałe). Latem 2020 roku BRION otworzył winnicę kilka minut jazdy na południowy zachód od Yountville na terenie winnicy Sleeping Lady. Winiarnia znajduje się w starym budynku „stodoły bankowej” z 1861 roku (jeden z niewielu takich budynków znanych w Kalifornii). Ten typ budynku znany jest z łatwego dostępu zarówno z parteru, jak i z wyższych pięter, ze względu na położenie w pobliżu wzgórz. Ta bardzo historyczna konstrukcja była pierwotnie wykorzystywana do przetwarzania lucerny i innych produktów rolnych, a także do hodowli bydła. Przed wieloletnią renowacją nadzorowaną przez Brion był w złym stanie, z zawodną integralnością strukturalną. Od tego czasu został starannie odrestaurowany, zachowując swój pierwotny ślad – każdy kawałek drewna został ponumerowany, usunięty, a następnie umieszczony z powrotem w pierwotnym miejscu podczas renowacji i modernizacji strukturalnej. Winiarnia znajduje się na dalekiej zachodniej stronie winnicy, położonej na skraju gór Mayacamas. Jest to przepływ grawitacyjny – od drugiego poziomu do pierwszego, w którym przechowywane są beczki. Pierwsze zbiory odbyły się tutaj w 2020 roku. A sąsiedni salon z eleganckim wystrojem wnętrz, nadzorowany przez Rondę – gości odwiedzających posiadłość z miejscami siedzącymi zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pod kilkoma starożytnymi drzewami oliwnymi. I bardzo przytulny salon na piętrze poświęcony B Wise otwarty w połowie 2021 roku, zwany po prostu The Loft. Z tej przestrzeni roztacza się wspaniały widok na wschód przez Yountville i na pasmo górskie Vaca.

 

Sleeping Lady Vineyard Winnica - Sleeping Lady znajduje się w dolinie, po zachodniej stronie autostrady 29, kilka minut na południe od Yountville i jest własnością rodziny Bettinelli, długoletnich rolników z Doliny Napa oraz Brion i Ronda. Winorośle pierwotnie zasadził Larry Bettinelli (producent roku w Napa Valley w 2016 r.). Nazwa winnicy pochodzi od cechy u podnóża gór Mayacamas na zachód od posiadłości, która nieco przypomina śpiącą damę (mówiono nam, że łatwiej jest zobaczyć tę cechę z powietrza niż z ziemi). Cała nieruchomość to 110 akrów z 52 obsadzonymi winoroślami; winnica jest obsadzona głównie Cabernet Sauvignon (95%), a pozostała część Cabernet Franc. Winorośl rośnie w osadach aluwialnych – ze żwirem znajdującym się pod wierzchnią warstwą gleby. Wielu renomowanych producentów butików pozyskuje winogrona z tej winnicy. I nietypowe dla małego producenta, BRION zatrudnia trzech bardzo utalentowanych winiarzy, z których każdy koncentruje się na konkretnych winach – Massimo Monticelli, Mark Herold i Julien Fayard.

 

BRION Moon Mountain Cabernet Sauvignon oferuje atrakcyjne aromaty – które są mniej owocowe i mniej dojrzałe niż ich odpowiedniki z Napa Valley. Uprawiane na północno-zachodniej części B Wise Estate w sąsiednim hrabstwie Sonoma na czerwonych i kamienistych glebach. Zawiera aromaty suszonych ziół, liści tytoniu, wanilii, krakersa grahama i ciemniejszych przypraw, dopełnione nutami śliwki i jeżyny. Nieco pikantny w swoim aromatycznym profilu. Płynne na podniebieniu – to wino pije najdelikatniejszą z butelek z jednej winnicy. Miękka konsystencja od początku do końca, z drobno tkanymi, dobrze zintegrowanymi taninami i nutą mokki.

 

BRION Sleeping Lady Vineyard Cabernet Sauvignon oferuje nuty suchego kurzu na bukiecie i dymie z cygar wraz ze starym cedrowym pudełkiem – gdy wino oddycha, bukiet otwiera się dalej, ukazując więcej owoców, w tym jeżyny i aromaty mokki i espresso. Pokazuje więcej powściągliwości w bukiecie niż BRION Oakville Cabernet Sauvignon. Oferuje dużą głębię z warstwami smaku. Utrzymuje się z owocową cierpkością, ożywioną, jeśli wolisz – i ziemiste taniny wykazujące zauważalny chwyt, ale nie są oczywiste w ich fakturze. Mnóstwo życia przed tym pięknem.

 

Caldwell Vineyard Cabernet Sauvignon pochodził z jednego z najwyższych bloków winnic w winnicy Johna i Joy Caldwell w Coombsville (na wschód od miasta Napa) oraz z niektórych starszych winorośli Cabernet Sauvignon na tej posiadłości (w tamtym czasie około 25 lat). stary). Aromaty ciemnej śliwki, przypraw deserowych (goździk i wanilia) oraz prażonego cedru. Mocny pokaz, ale nie zaburzony równowagi na podniebieniu. Niektóre nuty ziemi pod koniec z garbnikami, które są żwirowe i mają mocny chwyt – ale nie są oczywiste w ich fakturze.

 

BRION Oakville Cabernet Sauvignon natychmiast oferuje w bukiecie słodycz i dojrzałość owoców – wysoce aromatyczny, z nutami jeżyny, czarnej figi i śliwki wraz z nutą liści tytoniu. Intensywnie aromatyzowana, ale zbalansowana konsystencja jest atrakcyjną cechą tego wina. Elastyczne i drobno rozprowadzone taniny gładko utrzymują się na finiszu. Owoce pochodziły z Rancza Oakville na wschodnich zboczach gór Vaca. Wyprodukowano tylko 115 skrzynek.

 

Podczas różnych podróży służbowych po całym świecie Brion często odwiedzał regiony winiarskie. Spędził około 7 lat na szukaniu nieruchomości, zanim kupił to, co jest teraz witryną B Wise Vineyards. Wiedział, że nie chce kupować istniejącej winnicy i winnicy – ​​raczej chciał zacząć od surowej ziemi. Winnica i winnice znajdują się na zboczach wzgórz położonych nad wschodnią stroną doliny Sonoma w paśmie górskim Mayacamas w Moon Mountain District. Nieruchomość ma powierzchnię 100 akrów, z czego 22 akry obsadzone są winoroślami, w tym rzadką odmianą w hrabstwie Sonoma w Tannat (B. Wise produkuje 100% wino odmianowe z ich Tannat). Kiedy Brion kupił tę nieruchomość, było to ranczo dla bydła i nigdy nie było obsadzone winoroślą – część ich posiadłości graniczy z kultową winnicą Monte Rosso, której właścicielem jest Louis M. Martini/Gallo. Ich produkcja koncentruje się na Cabernet Sauvignon i Pinot Noir z doskonałym wyborem innych, głównie czerwonych odmian, w tym kilku odmian Syrah uprawianych w posiadłościach. Większość ich win pochodzi z upraw rolnych, ale pochodzą one z wybranych innych winnic, głównie w hrabstwie Sonoma.

 

BRION Wise Napa Valley Cabernet Sauvignon to mieszanka czterech winnic, winnic Caldwell i Bennet w Coombsville, Sleeping Lady w Yountville i Pritchard Hill. Wyczuwalnie ciemna w kieliszku, ukazuje ciemniejsze nuty owocowe w bukiecie, w tym jeżyny, a gdy wino dalej oddycha, ujawnia aromaty ciemnej i słodko-gorzkiej czekolady, espresso i subtelnych przypraw deserowych. Na podniebieniu pikantne z nutami czarnej lukrecji, jeżyny – bardzo dobrze ułożone. Podlewające usta, doskonała kwasowość z utrzymującymi się dość długo taninami – z wyczuwalną gęstością tekstury.

Produkty producenta

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz