Château Pape Clément, położony w Pessac, w pobliżu Bordeaux, jest nazwana jego najsłynniejszego właściciela: papież Klemens V. To było w 1305 roku, Bertrand de Got, pod nazwą Klemensa V, wpisana Awinion, miasto, które wybrał do zainstalowania sądu papieskiego. Papież Gera jego winnic z opieką, który wydał swoją specyfikę, ale jego Papieska obciążenie pozwalając mu bardziej do przeprowadzenia tego zadania powierzył winnicę archidiecezji: sposób dla niego zostawić winnicę wieczności i pozwolenie winnicy papieża Klemensa na przekroczenie stuleci. Podczas długiego okresu, w którym zamek papieża Klemensa był zarządzany przez arcybiskupa, modernizm i postęp techniczny uczyniły go obszarem pilotażowym, jedna z osobliwości była zawsze prekursorem żniw. W czasie rewolucji arcybiskup Bordeaux był pozbawiony własności, a winnica, którą papież przekazał mu pięćset lat wcześniej, została przekazana do domeny publicznej. Właściciele podążają za sobą i muszą walczyć kolejno z różnymi plagami, które atakują francuskie winnice pod koniec XIX wieku: mączniak prawdziwy, pleśń, a następnie filokserę. 8 czerwca 1937 r. Gwałtowna burza gradowa zniszczyła prawie całą winnicę Chateau Pape Clement, a w 1939 r. Kupił ją Paul Montagne, agronom, który stał się przywiązany, pod koniec wojny , aby przywrócić winnicę i piwnicę i przywrócić im rangę, na jaką zasłużyli. Na przełomie lat 80. XX wieku Bernard Magrez, namiętny przedsiębiorca win, przejmuje stery zamku i da tej wielkiemu cruceré bezprzykładną międzynarodową aurę.

Dzięki ciężkiej pracy, ciągłemu zadawaniu pytań, sojuszowi tradycji (zwłaszcza z wykorzystaniem trakcji zwierzęcej) i innowacji (wykorzystanie grona do monitorowania ewolucji winorośli) i niezwykły terroir, Château Pape Clément, Grand Cru Classé de Graves co roku zachwyca miłośników wina niezwykłą jakością. W 2009 roku, w wyjątkowym roku, to konsekracja, Château Pape Clément osiąga mityczny znak 100 punktów u słynnego krytyka Roberta Parkera, pisząc na zawsze stronę w historii wielkich win, win perfekcyjnych, win wyjątkowych.

CHÂTEAU PAPE CLÉMENT ROUGE Bernard Magrez

CHÂTEAU PAPE CLÉMENT WHITE Bernard Magrez

CHÂTEAU PAPE CLÉMENT GRAND VIN DE GRAVES Bernard Magrez

CHÂTEAU PAPE CLÉMENT GRAND CRU CLASSE GRAVES Bernard Magrez


Bernard Magrez poświęcił całe życie dążeniu do doskonałości smaku wina. Czterdzieści lat pasji do winorośli, prób wzniesień i upadków a teraz to czas który pozwala przekazać doskonałość w winach.

BERNARD MAGREZ, Jedyny włąściciel 4 Grand Crus Classes w Bordeaux

Produkty producenta

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz