Estate Simonsig podtrzymuje legendarny status pionierskiej doskonałości wina ukształtowanym przez oddanie dynastii w Malan do produkcji wina wysokiej jakości i innowacyjnym. Nazwany jego dramatyczne widoki na Góry Simonsberg, Osiedle jest doskonale usytuowane w Stellenbosch, premier regionu Południowej Afryki wino, 45 km na wschód od Cape Town.

Historia rodzinnej winnicy sięga 1688 roku. Sławę i miano uznanej marki Simonsig wypracowywał sobie po 1953 roku. Przełomowe odkrycie Méthode Cap Classique (wino musujące fermentujące w butelkach, produkowane na styl francuskiego szampana), przyniosło winnicy szerokie uznanie.

Simonsig Winnica obejmuje 302 ha z 210 hektarów (518 akrów) uprawy winorośli. Rodzaje gleby składają się z piaskowca, granitu rozkładowi i łupków. Wszystkie winnice otrzymują średnio roczne opady 700 mm (27 cali). 75% deszczu spada w miesiącach zimowych, od maja do sierpnia. Czas zbiorów wynosi około 12 tygodni i odbywa się od stycznia do marca, ze średnią produkcją 8 ton z hektara. Simonsig jest jednym z niewielu winnic, posiadającym własną butelkowanie i linii etykietowania w gospodarstwie. Exports wina rozprowadzany jest do 63% całkowitej produkcji do ponad 50 krajów na całym świecie. Jednak RPA pozostaje naszym największym rynkiem, a około 37% sprzedaży. Główne odmiany posadzone na nieruchomości są Chardonnay, Chenin Blanc, Sauvignon Blanc, Pinotage, Cabernet Sauvignon, Shiraz i Pinot Noir

Produkty producenta