Gallo - wytwórnia win w Kaliforni załozona przeaz braci Ernesta i Julio Gallo, która sała się największym producentem wina na śiwceie.Ernest Gallo urodził się u podnóża kalifornijskich gór Sierra Nevada jako pierwszy syn w rodzinie włoskich imigrantów. Wzrastał ucząc się od ojca sztuki hodowli winogron wraz ze swoimi młodszymi braćmi Julio and Joe. W roku 1933 rodzina przeżyła tragedię, gdy obydwoje rodzice chłopców zginęli w morderstwie-samobójstwie. Ich ojciec Joe zastrzelił swoją żonę a potem samego siebie.

Po śmierci rodziców, bracia zajęli się wychowaniem najmłodszego trzynastoletniego wtedy brata Joe, oraz przejęli firmę. Ernest - jako najstarszy syn - został głową rodziny i szefem rodzinnego biznesu. Zarządzał on głównie stroną handlową przedsięwzięcia, podczas gdy jego brat Julio zajmował się produkcją, a najmłodszy brat Joe był ich pracownikiem. Ernest ciężko pracował, usiłując opanować jak największą część krajowego rynku. Wiele czasu zajmowało mu jeżdżenie samochodem w sprawach rodzinnej winiarni do najdalszych zakątków USA. W roku 1936 musiał nawet spędzić w szpitalu sześć miesięcy z powodu wyczerpania.

Kiedy skończyła się prohibicja bracia postanowili zdominować raczkujący amerykański przemysł winiarski, wprowadzając na rynek tanie wzmacniane wina, takie jak Thunderbird czy White Port, sprzedawane głównie w biedniejszych dzielnicach dużych miast. Wino Thunderbird stało się wkrótce symbolem amerykańskich slumsów. Z czasem "E & J Gallo Winery" stało się największym producentem wina na świecie, a bracia, z pewnym sukcesem, próbowali zmienić wizerunek firmy. Reklamowali swoje produkty jako wina dla zwykłych ludzi, bez kojarzonego często z winem snobizmu.

Ponieważ bracia Ernest i Julio Gallo zaczęli zwracać swoje marzenia w rzeczywistość ponad 75 lat temu, korzenie drzewa genealogicznego Gallo rozszerzyliśmy w głąb Winery. Dziś ich dzieci, wnuki i prawnuki pracują w winnicy, kontynuując rodzinną tradycję i wartości - silna etyka pracy, dążenie do perfekcji, aby skupić się na jakości.

Rodzina Gallo wciąż wierzy, że własność rodziny jest najbardziej skutecznym sposobem dla winnicy jako kontynuatorów światowego lidera w przemyśle winiarskim.

Dzisiaj, E. & J. Gallo Winery jest największym na świecie rodzinna winnica i największym eksporterem wina w Kalifornii.

Produkty producenta