W 1647 roku powstała winiarnia Chivite. Dokumentują to Archiwa Aktów Notarialnych w Tuledzie. Znajduje się tam podanie Juan’a Chivite oraz jego siostry, o następujących zapisach „winiarnia o zdolnościach produkcyjnych 150 butelek wina z beczki, zajmująca obszary Domu Pedra Ximenes’a, ulicę Real oraz winnicę w kształcie kwadratu o wymiarach 1320 stóp, położoną przy ulicy Cascante.
W 1791 roku dyrektorem firmy został José Chivite i przewodził nią aż do połowy XIX wieku. Następcą José został jego syn Claudio Chivite. Claudio był utalentowanym i energicznym biznesmenem. Wybrana przez niego strategia utorowała drogę do obecnego kształtu i potęgi firmy. W 1860 roku Chivite rozpoczął export win do Francji, kiedy to nastąpił tam gwałtowny spadek produkcji win francuskich. W 1872 roku w Cintruénigo zbudowano winiarnię Calle Caballeros, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego.
W 1877 roku rodzinną firmę odziedziczył syn Claudia Chivite, Felix. Felixa tak jak ojca cechował energiczny duch przedsiębiorczości. Z sukcesami zarządzał firmą przez 50 lat. Felix Chivite założył siedzibę firmy w Bilbao. W tamtych czasach miejsce to było centrum hiszpańskiego handlu winem i dynamicznej wymiany międzynarodowej, a imię Chivite było znane i poważaneprzez licznych handlarzy winami.
W 1879 roku matka Claudio Chivite kupiła dom przy Madrid Street w Cintruénigo, który stał się rezydencją rodziny. Budynek nazwano Główną Gospodą. Dom był często odwiedzany przez kupców, co bezpośrednio przyczyniło się do rozwoju i popularności win Bogegas Chivite. W 1928 roku nazwę firmy zmieniono na ”Viuda de Félix Chivite”, a po śmierci Felix Chivite nazwano ją “Hijos de Félix Chivite”.

W 1967 roku ustanowiono apelację win jakościowych Denominación de Origen Navarra, jednym z jej założycieli był Julián Chivite. W 1975 do portfolio firmy wprowadzono wina marki Gran Feudo. Obecnie jest to sztandarowa marka producenta.W 1985 roku z okazji 125 rocznicy rozpoczęcia eksportu wprowadzono prestiżową kolekcje win, o nazwie: Colección 125.
W 1988 roku wdrożono w winiarni najnowocześniejsze technologie winifikacji. Równocześnie firma nabyła najlepsze areały pod uprawę winorośli lub podpisała kontrakty z właścicielami winnic w regionie Navarra. Do 2009 roku Bodegas Chivite kontynuował geograficzną ekspansję w czołowych winiarskich regionach Hiszpanii. Firma nabyła posiadłości w Senorio de Arinzano w Północnej Navarze oraz Vina Salceda w regionie Rioja. Założono również posiadłość La Horra w sercu apelacji Ribera del Duero, gdzie komponowane są wina z mieszanki szczepów Tempranillo, Cabernet Sauvignon i Merlot. W 2009 roku producent rozpoczął działalność w winiarskim regionie Rueda.
W 1998 roku, Bodegas Chivite znalazł się wśród założycieli fundacji Fundación para la Cultura del Vino, zrzeszającej 5 najstarszych i najbardziej prestiżowych winiarni w Hiszpanii.
Aktualnie Bodegas Chivite zatrudnia 150 pracowników, wina sprzedawane są w 60 krajach, na całym świecie. Marki win należące do portfolio Bodegas Chivite to: Gran Feudo, Gran Feudo "Edición", Colección 125, Vina Salceda, Parador.

Produkty producenta

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz