Hyde de Villaine California Napa Valley United States HdV to przedsięwzięcie pomiędzy rodziną Hyde z Napa Valley i rodziną de Villaine z Burgundii. Rodziny, spokrewnione małżeństwem, mają długą historię we francuskim i kalifornijskim winiarstwie. W HdV połączyliśmy naszą wiedzę i doświadczenie w celu stworzenia pojedynczych win z winnic ze zboczy Hyde Vineyards. Stary Świat spotyka Nowy Świat w tej rodzinnej współpracy pomiędzy Hydes of Hyde Vineyard (Carneros, Napa), ich kuzynką Pamelą (z domu Fairbanks) i jej mężem Aubertem de Villaine, eksdyrektorem Domaine de la Romanée-Conti (Burgundy). ). Od pierwszego rocznika w 2000 roku, wina Hyde de Villaine pokazały swój rodowód, łącząc finezję i równowagę winiarstwa Starego Świata z obfitością kalifornijskich owoców z legendarnej Hyde Vineyard. Od samego początku Hyde de Villaine miał jedno zadanie: tworzyć wina, które oddają prawdziwą esencję winnicy i dostarczają ją do kieliszka… bez wyjątków. Staramy się osiągnąć ten cel w każdym roczniku, ponieważ wierzymy, że niezafałszowana ekspresja wyjątkowego terroir jest tym, co odróżnia dobre wina od naprawdę wspaniałych win.

 

Wina Hyde de Villaine (HdV) Chardonnay różni się od swoich kalifornijskich odpowiedników mineralnością, strukturą i naturalną kwasowością, które zapewniają świeże, bezszwowe wino, które pięknie komponuje się z jedzeniem. Pochodzące ze starszych bloków winorośli w Hyde Vineyard, ponad 30-letnie winorośle wytwarzają wino o charakterze i koncentracji. Wino to dojrzewa we francuskim dębie (20 procent świeżości) przez 12 miesięcy, następnie trzy miesiące w stali nierdzewnej i dodatkowe 14 miesięcy dojrzewania w butelkach. Przypominające grand cru Burgundy wino będzie leżakowało z wdziękiem przez dwie dekady.

 

Hyde de Villaine (HdV) Belle Cousine to mieszanka Merlot i Cabernet Sauvignon z 22-letnich winorośli posadzonych na wschodnim skraju dystryktu Carneros. Jej nazwa nawiązuje do Pameli Fairbanks de Villaine, uroczej kuzynki Larry'ego Hyde'a. To Pamela łączy te wizjonerskie rodziny winiarskie z Burgundii i regionu Carneros w Dolinie Napa, aby wytwarzać wina, które wyrażają charakter tego miejsca, z rzadkimi minerałami, tak bliskimi podniebieniu burgundzkiemu.

 

HDV Ygnacia Pinot Noir - Bogate aromaty truskawek i rabarbaru delikatnie przeplatają się z warstwami dzikiej róży, nasączonej herbaty Oolong i anyżu. Wykazuje ziołowe, prawie miętowe wrażenie, które prowadzi do tonów ciasta i granatu. Koncentracja tego rocznika nadaje również ciemniejszy, ponury charakter, zapewniając jednocześnie aksamitne taniny i świeżą kwasowość.

 

Nasze HDV Belle Cousine (Hyde Vineyard) Napa Valley są teraz wszystkie wyprzedane. Te wina są nadal dostępne w wybranych sklepach. Aby uzyskać pierwszy dostęp do naszych win, możesz zarejestrować się w https://www.wina-bachus.pl/logowanie?back=identity

 

Vintage 2017 na zawsze pozostanie w pamięci. Miesiące zimowe były mokre i zimne, co pozwoliło winoroślom odpocząć po produktywnej kampanii w 2016 roku. Przerwanie pąków nastąpiło w marcu, z mieszanką ciepłych i chłodnych dni, mroźnych nocy i kilku epizodów deszczu we wczesnych fazach kwitnienia wzrostu. Warunki te skutkowały niskim, nierównym ustawieniem. Ciepły i suchy wzór panował do końca sierpnia, aż na początku września uderzyły dwie duże fale upałów, dramatycznie wpływając na warunki dojrzewania. W wyniku intensywnego upału winorośle się zamknęły, a poziom brixu i kwasowości w winogronach ustabilizował się przez następne trzy tygodnie. Pod koniec września winorośl wróciła do życia i dała nam ostatni impuls, czego efektem były wina o harmonijnej równowadze i świeżości. Zbiory rozpoczęły się w trzecim tygodniu sierpnia i zakończyły się w pierwszym tygodniu października, Połączenie Merlot 40% Cabernet Sauvignon 60% było skuteczne pozwoliło wydobyć w winie HDV Belle Cousine głębokie aromaty czarnej wiśni i gorzkiej czekolady równoważą pąki cassis i anyż. Subtelne tony tytoniu i kawy zaokrąglają podniebienie dla pełnego i bogatego finiszu. Perfumowany fiołek i jasna kwasowość wnoszą kobiecy wpływ, równoważony przez mocną strukturę tanin i subtelne ziołowe nuty w tej wysoce starzejącej się mieszance Bordeaux.

 

Produkty producenta

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz