Louis Latour jest jednym z największych negociant eleveurs w Burgundii. Maison Louis Latour znany na całym świecie ze względu na wysokie standardy upraw winorośli i wysoka jakość wina zarówno czerwonego jak i białego wina, Maison Louis Latour zbudował swoją reputację na tradycji i innowacji. Domena znajduje się w wiosce Aloxe-Corton, która od czasu powstania jest domem rodzinnym Latoura. Rodzina Latur od 1731 roku stworzyła wokół siebie winnice w obszarze 50 hektarów winorośli w tym Domaine Latour ma najwięcej Gran Cru w cote d’Or z ogólną liczbą 29 hektarów. Winnice rozrastają się od Chambertin na północy do Chevalier Montrachet na południu, które mają zasadzenia szczególnie uznanymi szczepami Pint Noir i Chardonnay.

W 1890 Maison Louis Latour nabywa prawdziwy klejnot w Château Petrus przed spędzeniem 10 lat w Kalifornii jako główny winiarz w Dominus Estate. Pasjonuje się badaniami i edukacją. Po dołączeniu do Louisa Latoura dobrze wykorzystał doświadczenie zdobyte w początkowej fazie jego kariery.

Od początku lat 90. Maison Louis Latour aktywnie uprawiało zrównoważoną uprawę winorośli. Szczegulną uwagą i pracę skoncentrowano nad zachowaniem ekosystemów i różnorodności biologicznej swoich winnic. Boris Champy podziela tę wizję i aktywnie podąża za rozwojem prac już przygotowanych przez jego poprzedników. W tym duchu Maison Louis Latour zdecydował się na uprawianie tradycyjnych technik uprawy winorośli, gdzie pielęgnacja gleby jest niezbędna, aby winorośl rosła w jak najlepiej przygotowanym terror Chateau Corton Grance. Obecnie Maison Louis Latour jest liderem produkcji wian francuskich a sława idąca za doskonałością win idzie po całym świecie.

Produkty producenta