ProdoRey Ribera del Duero winnica z Historią wartą poznania. Zaczęło się kilka lat po odkryciu Ameryki a dokładnie 11 listopada w 1503 roku. Za pośrednictwem Krulowej Izabelii została zakupiona własność Ventosilli. Po jej śmierci majątek trafił do jej córki, królowej Joanny, a następnie do jej pierworodnego, cesarza Karola V. W 1521 r. Cesarz przekazał posiadłość Donowi Bernardo Gómezowi de Sandoval y Rojas, markizowi Denia. Jego wnuk, Don Francisco Gómez de Sandoval y Rojas, książę Lermy i królewski faworyt Phillipa III, zaczął gospodarować posiadłościami i zbudował solidny pałac w stylu herreryjskim (dzisiejszy INN), który był często odwiedzany przez króla, który przybył wraz z nim. przez renomowanych muzyków, aktorów i artystów, a także polowali. Znani bohaterowie, tacy jak Rubens i Lope de Vega, pokazali swoją sztukę królowi w La Ventosilla i polowali na pobliskie łąki, stąd nazwa naszej winnicy, PRADOREY, która tłumaczy się jako "królewska łąka".

W ostatnich czasach nieruchomość miała różnych właścicieli do 1989 roku, kiedy to został zakupiony przez Dena Javiera Cremadesa de Adaro, który przywrócił Staremu splendorowi La Ventosilla. Następnie zasadzono nową winnicę, wybudowano nowe stajnie, zmodernizowano uprawy, pałac został odnowiony i przekształcono w INN, a winnica została zbudowana, rozpoczynając nowy okres, który trwa do dziś.

Obecnie posiadłość ma zasięg ponad trzech tysięcy hektarów ziemi, z czego 500 hektarów to winnice podzielone na wiele pojedynczych parceli które przez lata dostosowane aby wprowadzić odpowiednie szczepy do nasadzenia. Dzięki czemu winnice zyskają i to umożliwia utrzymywać najwyższy poziom jakościowy win produkowanych przez PradoRey Ribera del Duero. PAW

Produkty producenta

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz