Tenuta Sette Cieli Tuscany – Toskańskie wina Tenuta Sette Cieli z winnic znajdujących się pomiędzy Bolgheri i Castagneto Carducci, na wybrzeżu Toskanii na wysokości 400 metrów nad poziomem morza. Posiadłość zajmuje ponad 80 hektarów, z których 10 to winnice. Tarasy z suchych kamiennych ścian oddzielają różne uprawiane odmiany winorośli: Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot i Malbec, sadzone z dużą gęstością w idealnym terenie do uprawy winorośli. Posiadłość wychodzi na Bolgheri i jej krajobrazy złożone z łagodnie opadających wzgórz, które otaczają morze, tworząc w ten sposób fantastyczny, łagodny i umiarkowany mikroklimat. Rodzina Ratti wybrała nazwę „Tenuta Sette Cieli” lub „Posiadłość Siedmiu Niebios” dla swojej winnicy, ponieważ nieruchomość znajduje się na szczycie wzgórza na wysokości 1300 stóp z niesamowitymi widokami w każdym kierunku. W 1994 roku rodzina Ratti zakupiła ponad 170 akrów odizolowanej ziemi w pobliżu toskańskiej wioski Monteverdi Marittimo między Bolgheri i Castagneto Carducci z widokiem na Morze Śródziemne. Dzikie tereny wykorzystywane do jazdy konnej i polowań na dziki stały się inspiracją dla rodzinnego marzenia o winiarstwie. Ich przekonanie, że miejsce to było idealne do realizacji ich marzeń, zostało wzmocnione, gdy dwie wybitne winnice w regionie wyraziły zainteresowanie dzierżawą gruntów na terenie posiadłości. W 2000 roku rodzina zaczęła sadzić na terenie posiadłości pierwsze winnice. Obecnie istnieje 17 akrów gęstych winnic obsadzonych Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot i Malbec. Siła tego terroir: unikalny mikroklimat, dobrze wentylowany z ważnymi zakresami temperatur atmosferycznych i gleba o średniej teksturze, w której frakcje skał, piasku i gliny łączą się ze sobą, tworząc odpowiednie miejsce do produkcji winogron. Ogromna siła mikroklimatu, w połączeniu z niezbyt żywymi terenami, skutkuje godną pozazdroszczenia równowagą, która pozwala na spójne i pełne dojrzewanie winogron.

 

 

Tenuta dei Sette Cieli Indaco Toscana - Malbec, Cabernet i Merlot idealnie łączą się w tym stymulującym, wyraźnym i uporządkowanym winie, lepiej wyrażającym złożone i bogate terroir, z pikantnymi i czerwonymi owocami aromatami. Świeżość, struktura, trwałość, wino zachowujące niezmienione cechy rocznika i terroir, spotęgowane przez 18 miesięcy w barrique.

 

Tenuta Sette Cieli NOI4 Bolgheri - Dojrzałe, słodkie owoce ustępują miejsca winu o bardzo wyraźnym, a jednocześnie bardzo odmiennym charakterze w porównaniu do win z innych posiadłości, zrodzonych z winogron uprawianych w Bolgheri, na poziomie morza. Mieszanka zrodzona z chęci odkrywania nowych terytoriów, rafinowana w barrique przez 15 miesięcy, potężnie pasująca do wina Bolgheri.

 

Tenuta Sette Cieli Yantra Toscana - Wino pełne życia, świeżo uporczywa owocowość, interesujące ze względu na swoją złożoną prostotę. Harmonijna, geometryczna, zrodzona z badań nad uniwersalnym winem, świeża z aromatami czerwonych owoców. To wyważone spotkanie między prostotą a żywiołowością owocuje przyjemnym i żywym winem.

Produkty producenta

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz