Tyrell’s Wines założona w 1858 roku przez angielskiego imigranta Edwarda Tyrrella, Tyrrell's Wines jest jedną z czołowych australijskich rodzinnych firm winiarskich, której winnice rozciągają się od ich historycznego domu w Hunter Valley w stanie NSW do winnic Heathcote w Wiktorii. Tyrrell's, kierowany przez członka rodziny z czwartego pokolenia, Bruce'a Tyrrella, jest domem dla niektórych z najbardziej nagradzanych win Australii, w tym kultowego Vat 1 Semillon. Od 1971 roku Tyrrell's otrzymał ponad 5600 trofeów i medali, aw 2010 roku został nazwany „Winiarniami Roku” w australijskim towarzystwie Jamesa Halliday's Wine Companion. „Przez pierwszy wiek i trochę, produkcja wina w Tyrrell's była pracą wewnętrzną i dopiero po przybyciu Ralpha Fowlera w 1971 roku każdy spoza rodziny podjął się roli winiarza, a Mike DeGaris i Andrew Spinaze byli jedynymi osobami spoza rodziny. członków, którzy następnie zajmą stanowisko głównego winiarza”. Nick Ryan, Australian Gourmet Traveller, listopad 2008. Absolwenci winiarzy Tyrrella to apel wielkich nazwisk, w tym: Ralph Fowler, Mike DeGaris, John Cassegrain, Andrew Margan, David Hook, Andrew Thomas, Trevor Jones, Andrew Noon, Gordon Gebbie, Chris Archer, Nick Paterson, Dave Mavor, Phil Leggett i trzech członków rodziny Glaetzer: Colin, Ben i John. Dzisiaj Andrew Spinaze, Mark Richardson i Chris Tyrrell tworzą zespół winiarski Tyrrell, odpowiedzialny za tworzenie jednych z najbardziej kultowych win Australii,

 

Tyrrell's Winemakers Selection  jedna z najstarszych i najczęściej nagradzanych kolekcji win w Australii. Wszystkie wina z tej oferty pochodzą ze starożytnych winnic Tyrrell położonych wokół zabytkowej winnicy Pokolbin w Dolinie Hunter. Uosabiają terroir Hunter Valley.

Tyrrell's Lunatiq - Bogaty shiraz o złożonej i świeżej strukturze. Ma zaokrągloną mineralną konsystencję, którą można uzyskać tylko ze wspaniałych win Heathcote. Nazwa wina została zainspirowana kalendarzem księżycowym, który jest zegarem winierona, który sygnalizuje, kiedy zbierać plony, kiedy do piwnicy, a kiedy cieszyć się smakiem.

Tyrrell's Hunter Valley — Wyróżniająca się gama win, które oddają wyjątkową interakcję między jedną odmianą winogron a specyficznym terroir Doliny Hunter. Wina te nie tylko wyrażają prawdziwy charakter odmianowy i terroir, ale również posiadają osobowość, którą nadawali im winiarze Tyrrell.

Tyrrell's Rufus Stone -  Od 1997 r. nazwa „Rufus Stone” jest synonimem najlepszych czerwonych win Tyrrell non-Hunter, pochodzących z winnic w Heathcote. Nazwa jest inspirowana angielskim królem Wilhelmem II, znanym jako Rufus. Uważano, że Rufus został zabity przez zbłąkaną strzałę wystrzeloną przez Sir Waltera Tyrrella – przodka rodziny Tyrrell.

Tyrrell's Old Winery -  Ta seria nosi nazwę historycznej winnicy Hunter Valley, zbudowanej w 1863 roku. Oferuje szereg win produkowanych z owoców z najlepszych australijskich regionów winiarskich. Wina charakteryzują się charakterystycznym charakterem odmianowym i wyjątkową jakością, będącą synonimem nazwy Tyrrell, w odświeżająco przystępnej cenie.

 

Zobacz wina Australii

Produkty producenta

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz