• Nowy

Podere Castorani Cadetto Trebbiano d`Abruzzo

59,90 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Podere Castorani Cadetto Trebbiano d`Abruzzo

 

Kraj: Włochy            

Region: Abruzja

Apelacja: DOC Trebbiano d'Abruzzo

Producent: Podere Castorani

Szczepy: Trebbiano d'Arbuzzo

Kolor: białe

Rodzaj: wytrawne                      

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 12,5 %   

 

         

Nota degustacyjna:

Podere Castorani Cadetto Trebbiano d`Abruzzo to białe wytrawne wino powstałe w całości z gron Trebbiano uprawianych w regionie Abruzja. Wino odznacza  się jasnosłomkowym odcieniem, z aromatami żółtych owoców, owoców egzotycznych oraz kwiatów. Na podniebieniu świeże o bogatej konsystencji, delikatnie zaznaczonej kwasowości i  przyjemnym posmakiem cytrusów z lekko migdałowo- korzennym tłem.

Sugestie kulinarne: białe mięsa, sushi, sałatki wiosenne, grillowane ryby, makarony z białymi sosami.

 

Winifikacja:

otrzymywany w wyniku fermentacji w stalowych zbiornikach, a następnie częściowo fermentacji malolaktycznej i leżakowania przez 4-5 miesięcy w stali nierdzewnej.

 

Producent: Podere Castorani

„Pierwsze informacje o początkach starożytnego gospodarstwa pochodzą z 1793 roku. Wspaniała posiadłość myśliwska została wniesiona w posagu przez szlachciankę Adelinę Ruggeri De 'Capobianchi swojemu znakomitemu mężowi Raffaele Castorani. Sława słynnego chirurga, przez lata wykładowcy na paryskiej Sorbonie i wynalazcy pierwszej techniki interwencji na zaćmie, zainwestowała w ten sam majątek, który odtąd nosi nazwę: Villa Castorani.

 

Następnie własność Podere przeszła na innego wybitnego profesora, Antonio Casulli. Pochodzący z Sardynii Casulli był profesorem prawa międzynarodowego na uniwersytecie w Neapolu, a później na uniwersytecie w Tokio, gdzie zdobył osobisty szacunek cesarza Hiroito. Był to najszczęśliwszy okres dla farmy zrodzonej wokół willi, z ekspansją ponad dwustu hektarów ziemi uprawnej. Po zniknięciu Casulli, w latach 60-tych, posiadłość została podzielona i rozpoczął się upadek: willa zakończyła się opuszczeniem i wydawało się, że dawne tradycje winiarskie z przeszłości zaginęły.

 

Aż jeszcze kilka lat temu, dzięki uporczywej woli grona przyjaciół, obecnych wspólników firmy Castorani, ponownie związały się wątki starożytnej historii. Każdy członek osobiście zajmuje się różnymi etapami produkcji wina: od pełnej miłości uprawy winogron po staranne zbiory, od produkcji wina po jego promocję i marketing. Łącząc pasję do dobrego wina z chęcią ożywienia kampanii handlowej poświęconej wysokiej jakości produkcji, firma działa z pełnym poszanowaniem starożytnych wartości chłopskich, które od wieków ożywiały te okolice, w ślad za starożytną historią przywiązanie do hojnej ziemi Abruzji.

 

Po latach pełnej pasji pracy, wybór win Castorani jest wyraźnym wyrazem terytorium poświęconego produkcji winogron doskonałej jakości, przekształconego z wielką pasją w wino za pomocą tradycyjnych technik. Nasze butelki opowiadają historię wzgórz na wysokości 350 metrów w gminie Alanno w prowincji Pescara, gdzie winnice położone między Parkiem Narodowym Majella a pobliskim wybrzeżem Adriatyku cieszą się doskonałą ekspozycją na słońce i nocne wiatry oraz termicznych wycieczek między dniem a nocą, które nadają winogronom wyjątkowe i cenne właściwości.

 Dziś, podobnie jak w przeszłości, wszystko kręci się wokół wspaniałej rezydencji, która dominuje w firmie, zajmując około trzydziestu hektarów i zanurzona w bujnej i nieskażonej okolicy. Uprawiane winorośle to głównie "Montepulciano d'Abruzzo", natomiast winogrona o białych jagodach to odmiany Trebbiano d'Abruzzo, Malvasia, Cococciola, Pecorino i Passerina. pozostawiono niewielki obszar pod uprawę odmian doświadczalnych.

 

Średni wiek winnic przekracza trzydzieści lat, a cała powierzchnia firmy jest uprawiana metodami ekologicznymi, bez użycia pestycydów i nawozów chemicznych. W szczególności winnice są chronione metodami kontroli biologicznej i karmione naturalnymi nawozami.”

Podere Castorani Cadetto Trebbiano d`Abruzzo - Opinie klientów

Dodaj opinię

Podere Castorani Cadetto Trebbiano d`Abruzzo

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 141 opinii w serwisie Google
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski