Aotearoa Sauvignon Blanc

77,00 zł
Brutto
24 Przedmioty
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Aotearoa Sauvignon Blanc

 

Kraj: New Zeland

Region: Marlborough

Szczep: Sauvignon Blanc

Alkohol: 12,5% IMP

 

 

W osłoniętym zakątku regionu Malborough winogrona uprawiane nad morzem nadają temu wyśmienitemu Sauvignon Blanc złożony aromat i miękką konsystencję. Smaki białych owoców pestkowych i liści czarnej porzeczki łączą się z nutami limonki i nektarynki, z długim, trwałym finiszem.

 

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

W Marlborough posadzono aż 18 tysięcy hektarów Sauvignon Blanc. Odpowiada to prawie dwóm trzecim wszystkich nasadzeń winorośli w Nowej Zelandii. To naprawdę ogromny region winiarski. Porównaj to z czymś tak ekskluzywnym jak Northern Rhone Syrah na 3 tys. i wydaje się kolosalne, ale nawet porównując go do innego nowego światowego giganta, takiego jak Mendoza Malbec na 20 tys., mówi Ci, jak ważna jest ta różnorodność.

 

Położone na najbardziej wysuniętym na północ szczycie Wysp Południowych, warunki są tam wyjątkowe, a niektórzy powiedzieliby, że idealne dla Sauvignon Blanc. Połączenie chłodnego klimatu, dużego nasłonecznienia i niewielkich opadów deszczu w połączeniu z żyzną, przepuszczalną glebą daje niesamowicie żywe wina. Nie ma bardziej żywego i żywego niż natychmiast rozpoznawalny Sauvignon Blanc.

Aotearoa Sauvignon Blanc - Opinie klientów

Dodaj opinię

Aotearoa Sauvignon Blanc

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 223 opinii w serwisie Google
Kocham Wina a zaczęło się od tych, które polecacie. Ostatnio nabyłam Flor de Pingus wino o wyraźnie żywym, rubinowym kolorze. Nos jest czysty i rozwijając się, wykazuje średnio intensywne aromaty cedru, wanilii, czekolady, ciemnych śliwek, ciemnych wiśni, lukrecji i anyżu. Podniebienie jest... gładkie z aksamitną treścią i średnią kwasowością...ma miękkie taniny i wysoką zawartość alkoholu. Finisz jest długi i pełny z towarzyszącym smakiem cedru, wanilii, ciemnych śliwek, ciemnych wiśni i lukrecji. Jak tu się nie zakochać podpowiedzcie... ( więcej )
Marta Kozioł
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad
OK Duży wybór, profesjonalna i fachowa obsługa. Zawsze jest gdzie zaparkować. Polecam.
Joanna Chorazka
Najlepsze wina, łatwo was wyszpiegować po Facebook. Jesteście profesjonalnie wyróżnieni. Wspaniale zdjęcia z degustacji widać zamiłowanie do wina. Polecam!!! Ale jak już mam was na czacie proszę o podpowiedź jakie wino nowozelandzkie z szczepu sauvignon blanc warto spróbować. Ostatnio degustowaliśmy... Villa Maria Sauvignon Blanc było pyszne. ( więcej )
Magdalena Jankowski