Albente Falanghina Feudi di San Gregorio

Ilość

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 6.


 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Albente Vino Bianco Falanghina Campania IGT Feudi di San Gregorio

Kraj: Włochy

Region: Kampania

Apelacja: Campania IGT

Producent: Feudi di San Gregorio

Szczep: Falangina

Rodzaj: białe, wytrawne

Pojemność: 0,75lBK17

Wina Falanghina to lokalna, południowa odmiana, o starożytnym rodowodzie. Wyjątkowość swą  czerpie  z doskonałej, wulkanicznej ziemi tufowej. Ręcznie zbierane grona przerabia się na wino w stalowych kadziach. W kieliszku wino o jasnym słomkowożółtym kolorze. Wino o soczystym aromacie cytrusów, świeżych jabłek, dojrzałych gruszek i kwiatów. Wino ma świeży i gładki smak z okrągłą i chrupiącą konsystencją, dobrą równowagą kwasowości, z nutami kandyzowanych cytrusów, cynamonu i dojrzałych białych brzoskwiń w zrównoważonym i czystym finiszu. Sugestie kulinarne: Aperitif, przystawki, ryby, warzywa.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Albente Falanghina Feudi di San Gregorio  Wino „Albente” stworzone z winogron Falanghina. Falanghina - starożytna odmiana winorośli, która swego czasu była ceniona i celebrowana przez Rzymian. Uważa się, że tytuł kryje się w charakterystycznych winogronach, takich jak wysoka wydajność. Istnieje wersja, w której nazwa winogrona pochodzi od słowa Falernus - tzw. kupcy rzymscy, którzy sprowadzili tę odmianę z Grecji do Włoch, rozszerzając ją na środkową i południową część kraju. Pierwsza pisemna wzmianka o winogronach pochodzi z 1804 roku. Praca Mikołaja Columelli mówi, że winogrona Falanghina są jednymi z lepszych do produkcji dobrego wina.

Po długim okresie wegetacyjnym i niekończącej się pracy w winnicach, winiarnia zebrała winogrona doskonałej jakości i mogła produkować obiecujące wino, mimo że deszczowa wiosna zmniejszyła liczbę plonów. Zbiory winogron rozpoczęły się pod koniec września i trwały do ​​pierwszej połowy października. Zebrane grona zostały starannie posortowane, a następnie sprasowane. Fermentacja zachodziła w kadziach ze stali nierdzewnej w temperaturze 16-18°C. Ekstrakt wina w stalowych kadziach trwał trzy miesiące. Taka technologia pozwala zachować bogatą charakterystykę odmianową Falanghina. Wino „Albente” pozwala poznać świeży i miękki smak, okrągłą i chrupiącą konsystencję oraz bogaty smak. Świetnie sprawdzi się jako aperitif, dobrze komponuje się z owocami morza, warzywami i rybami.

Winiarnia Feudi di San Gregorio założona w 1986 roku stała się symbolem odrodzenia win południowych Włoch i kultury picia w ogóle. Podtrzymując tradycje, rolnictwo nieustannie poszukuje gruntów budowlanych, odmian winorośli, technik winiarskich. Feudi di San Gregorio doceniają autochtoniczne odmiany południowych Włoch, takie jak Aglianico, Fiano di Avellino i Greco di Tufo, inwestując w ziemię i wielowiekowe tradycje uprawy winorośli Irpinia, dając w przyszłości unikalny obszar dziedzictwa przyrodniczego. Irpinia - kraina pradawnych tradycji winiarskich, tu winnice pokojowo współistnieją z drzewami owocowymi, lasami, gajami oliwnymi i pachnącymi ziołami. Innymi słowy, winorośl w Irpinii zawsze była częścią życia w regionie.

Pierwotnie winnice Feudi di San Gregorio znajdowały się w Sorbo Serpico, które do dziś jest zarządem winnicy. Ale stopniowo połączyły się na obszarach Tufo, Santa Paolina i Taurasi, leżących na wzgórzach na wysokości od 350 do 700 metrów nad poziomem morza. Obecnie powierzchnia winnic wzrosła z 30 do 300 ha. Oprócz obszarów w Kampanii, gospodarstwo posiada piękne winnice w Apulii i Basilicacie. W 2004 roku wybudowano kolejny budynek winiarni, który jest wynikiem projektu badawczego mającego na celu połączenie głębi tradycji i nowoczesnego podejścia do produkcji win.

Albente Falanghina Feudi di San Gregorio - Opinie klientów

Dodaj opinię

Albente Falanghina Feudi di San Gregorio

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 113 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Jak ktoś chce kupić dobre wino to powinien tu zajrzeć. Świetna strona, wszystko zgodne z prawdą.
Daria Wiśniewska
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson