Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Montes Alpha Pinot Noir

110,00 zł
Brutto
2 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Montes Alpha Pinot Noir

 

Producent: Montes Wina

Region: Casablanca Valley

Apelacja: D.O. Casablanca Valley

Szczep: 100% Pinot Noir

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol:14,5%

Beczka: 60% wina starzone przez 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu (20% nowe beczki)

Potencjał starzenia: do 8 lat

 

Piękna, delikatna rubinowa barwa.Intensywny, elegancki nos, z przewagą truskawek i nut kwiatowych, które współtworzą bardzo żywe, harmonijne i obfite wino.Na podniebieniu czyste, dobrze wyważone, z miękkimi zaokrąglonymi taninami i dobrym poziomem kwasowości. Wino dobrze zrównoważone ze świetnie zintegrowaną beczką. Pozostaje długo w ustach.

REKOMENDACJA: W kuchni wino bardzo uniwersalne. Dobrze współgra z fettuccine alfredo, grzybowym risotto, sałaty z łososiem, kotleciki cielęce, kaczka z sosem na bazie owoców.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Winnice, które produkują winogrona dla naszego Montes Alpha Pinot Noir, znajdują się w dolinach Casablanki, Zapallar i Leyda, z których wszystkie znajdują się w strefie wybrzeża Aconcagua.

Wszystkie winnice są ustawione pionowo, nawadniane kroplowo i dają plony 7 000–8 000 kg / hektar. Winnice charakteryzują się doskonałą równowagą między roślinnością a owocami, więc nie ma potrzeby dostosowywania obciążenia upraw, a prace przy okapie wykonujemy tylko w minimalnym stopniu. Dzięki temu uzyskujemy dobrze zbilansowane i zdrowe winogrona podczas zbioru.

Casablanca znajduje się 25 km od wybrzeża, 15 km od Leyda i 10 km od Zapallar. Wykorzystanie owoców z tych stref pozwala winu wyrazić niesamowitą świeżość, mineralność i typowość zimnego klimatu dla najbardziej eleganckiego chilijskiego Pinot Noir. Gleby na tych obszarach są granitowe i zawierają różne ilości gliny, która pochodzi z Gór Nadbrzeżnych i nadaje winu elegancji, kremowości i wyjątkowego wrażenia.

WYRÓŻNIENIA:

2021 Wine Advocate Robert Parker – 90 punktów

2021 Wine Advocate – 90 punktów

2021 International Wine Review – 91 punktów

2019 Decanter, UK – 4 Gwiazdki

2019 Wine Advocate – 90 punktów

Montes Alpha Pinot Noir - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-05-21

Montes Alpha Pinot Noir

Wino wytrawne o pięknej, delikatnie rubinowej barwie. Intensywny, elegancki nos, z przewagą truskawek i nut kwiatowych, które współtworzą bardzo żywe, harmonijne i obfite wino. Na podniebieniu czyste, dobrze wyważone, z miękkimi zaokrąglonymi taninami i dobrym poziomem kwasowości. Wino dobrze zrównoważone ze świetnie zintegrowaną beczką. Pozostaje długo w ustach.

Dodaj opinię

Montes Alpha Pinot Noir

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki