Rossj Bass Gaja Langhe Chardonnay

587,00 zł
Brutto
1 Przedmiot

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Gaja Rossj Bass Chardonnay Langhe

 

Kraj: Włochy

Region: Piemont

Apelacja: DOC Langhe

Producent Gaja

Szczep: Chardonnay

Rodzaj: białe, wytrawne

Beczka: 7 miesięcy VIP

Pojemność: 0,75l

 

Wino wytwarzane z winogron Chardonnay pochodzących z trzech pojedynczych winnic na terenie apelacji Barolo i Barbaresco. Ujawnia mocne aromaty kwiatów i cytrusów z delikatną nutą miodu. W ustach pełne, eleganckie, o zdecydowanym charakterze i dobrej kwasowości.

Rossj i Bass oznaczają nazwy winnic. Nazwa Rossj pochodzi od imienia córki Angelo Gaji - Rossany, a Bass jest piemonckim określeniem stoku, na którym winnica jest położona.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Błyszczący słomkowożółty kolor z intensywnymi złotymi odcieniami. Jego zapach jest bogaty w kwiaty i owoce, wzbogacony miodem i owocami cytrusowymi. Smak jest uporządkowany, elegancki, mocny, świeży, otoczony dobrą kwaskowatością i długą trwałością.

Doskonałe do ryb, skorupiaków, spleśniałych serów; Przyjemne z „risotto” z wędzonym pstrągiem. Musi być podawane w temperaturze 8°C w wysokim, szerokim kieliszku, aby zapewnić odpowiednie natlenienie.

Niezwykłe jak na tradycję Piemontu wino , które Gaja potrafiła doskonale wytłumaczyć. 95% Chardonnay i 5% Sauvignon Blanc, uprawiana na winnicach między Barbaresco a Serralunga. Produkcja wina obejmuje fermentację w stali, a następnie 6 miesięcy starzenia w drewnie. Fermentacja alkoholowa odbywa się w stalowych pojemnikach w kontrolowanej temperaturze, a fermentacja jabłkowo-mlekowa odbywa się w beczkach, w których wino leżakuje przez siedem miesięcy. „Langhe Bianco DOC Rossj Bass”, produkowany przez Gaję, ma głęboką intensywność w zapachu i smaku. Jest bogaty i mocny, ale potrafi wyrazić dynamikę i świeżość. Pochodzi z krajów, które nie wymagają prezentacji, bo ich tradycje enologiczne mówią same za siebie. Co więcej, jeśli weźmiemy pod uwagę nazwę winiarni, która produkuje to wino, jesteśmy pewni oferowanego poziomu jakości.

Rossj Bass Gaja Langhe Chardonnay - Opinie klientów

Dodaj opinię

Rossj Bass Gaja Langhe Chardonnay

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Jak ktoś chce kupić dobre wino to powinien tu zajrzeć. Świetna strona, wszystko zgodne z prawdą.
Daria Wiśniewska
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson